fb pixel 7 důvodů, proč vidět nový akční film Kingsman: The Secret Service – G.cz
Vyhledávání

7 důvodů, proč vidět nový akční film Kingsman: The Secret Service

Akčňáky téměř neustále bombardují plátna kin, ale u nového Kingsmana máme pocit, že jsme se konečně dočkali snímku, který má koule.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 16.2.2015, 15:00

Od minulého týdne neslyšíme o ničem jiném než o nejnovějším softpornu 50 Shades of Grey, naštěstí si ale kina brzy přijdou na luxusní pecku, na jejíž promítání můžete jít bez kapky studu. 19. února se konečně dočkáme. Kingsman: The Secret Service (Kingsman: Tajná služba) zatím přijímá vlny nadšené kritiky jen v zahraničí, kde už téměř tři dny válcuje kina. My už ale víme, že půjde skutečně o královskou zábavu. Proč? Čtěte.

1. Scénář vychází z komiksové série "The Secret Service" od Dava Gibbonse Marka Millara.

Gibbonse můžete znát ze spolupráce s Alanem Moorem na legendárním komiksu Watchmen a Millara díky sérii Swamp Thing a neméně slavnému Kick-Ass.

2. Matthew Vaughn je režisér, který zatím na co sáhl, to nepodělal.

Právě naopak. Všechny jeho filmy jsou skvosty, nadprůměrně dobré pecky se skvělým obsazením, chytré a k popukání. Důkazem jsou např. (již zmíněný) Kick-Ass, Hvězdný prach, nebo X-Men: První třída. Trojice tvůrců Gibbons-Millar-Vaughn? To je kombinace, která vytváří filmový trhák, jenž může konkurovat Jamesi Bondovi.

3. Překvapivé obsazení.

Asi nikdo nečekal, že se vůbec kdy dočkáme oscarového Colina Firtha v akční roli tajného agenta. A když říkám, že jsme to nečekali, tím lepší je to překvapení. Jen málokdo asi tušil, že se několikrát spekulovalo o jeho obsazení do role agenta 007. Tím nejspíš už nikdy nebude - ale nadzvedne své konkurenci laťku.

4. Spousta ironie a britského humoru.

Zatímco poslední filmy Jamese Bonda se snaží brát příliš vážně, Kingsman se vrací do časů, které starým fanouškům původních bondovek tak zoufale chybí. Je stylový, chytrý, šílený, akční, ironický s typickým britským humorem - Britové, Británie a všechno britské je tu nejvíce cenněným fetišem vůbec. Přitom si Kingsman od bondovek nedává odstup, spíš je jejich modernějším, vystylizovaným následovníkem. Samozřejmě díky využití arsenálu chytrých špiónských pomůcek rozdmýchá zamrzlá srdce všech starých fandů agenta 007, kterým už funící býk Daniel Craig nedokázal učarovat.

5. O akci není nouze.

A Vaughn odvedl nesmírně skvělou práci. Kingsman rozhodně nebude pro žádné měkoty, nebere si servítky stejně jako Kick-Ass. Nepřijdete o vybuchující hlavy, stříkající krev, sekání končetin (a toho si nejvíce užijete od asistentky hlavního zloducha, která má jako protézy nohou dvě ostré břitvy). Bude to skutečně masakr.

6. Zápletka je klasika.

Mladý hrdina Eggsy (v podání Tarona Egertona, zatím vcelku neznámého herce, kterého si ale bez pochyb po Kingsmanovi zamiluje celý svět) dostane příležitost se přidat k tajné organizaci, projít náročným výcvikem a stát se superšpiónem jako je jeho mentor Harry Hart (Colin Firth). Současně se organizace Kingsman, která se kryje za gentlemenské luxusní krečovství (!), potýká s podezřením vůči miliardáři Richmondovi (Samuel L. Jackson), který chystá pěknou sviňárnu. Ať už čekáte cokoliv, budete doopravdy překvapeni. Navíc Samuel Jackson v roli záporáka, který šišlá a děsí se pomyšlení na krev... Čekali jsme cokoliv, tohle ne.

7. Zábavnější film před Star Wars letos nejspíš neuvidíme.

Kingsman má našlápnuto na to se stát kultovní záležitostí a splní mnoha z nás dlouho očekávaný sen. Protože distingovaných britských gentlemenů, co dokáží likvidovat nepřátele jednoho za druhým jen pomocí pilníku na nehty, těch není nikdy málo. Kingsman je skutečně unikát a nikdo v blízké budoucnosti nemá na to se k němu zdaleka přiblížit.

Dále vás mohou zaujmout superhrdinové, co nenosí latex, nebo 15 ventilů, díky kterým upouští (nejen) chlapi.

Podobné články

Doporučujeme

Další články