7 důvodů, proč se zajímat o nové GoPro Hero4

Obrázek uživatele Vaclav Rybar
01.10.2014, 17:00
Nerozbitná kamerka nejen pro adrenalinové nadšence se dočkala nové generace, která umí točit v lepším rozlišení a s větším počtem snímků. Nic lepšího momentálně neseženete!

1. Video ve 4K

Televize s rozlišením 4K (3840 x 2160 pixelů) už tu s námi nějaký ten pátek jsou. Čtyřikrát tolik obrazových bodů než v plném HD a samozřejmě pořádně mastné cenovky. Na trhu je i pár foťáků a kamer, které umí točit ve 4K, ale stojí hned několik výplat. GoPro Hero4 je první dostupnou kamerou, která zvládá 4K ve třiceti snímcích za vteřinu. Nové promo video bylo natočeno právě v tomhle ultra rozlišení. Asi ho nemáte na čem přehrát, možná se vám bude sekat, ale věřte, že na odpovídající megatelce to bude vypadat neuvěřitelně.  

2. Slow-motion pro všechny

S novým obrazovým senzorem přichází i další výhody. Kromě videa ve 4K (což mimochodem znamená, že z něj můžete vyzobávat i parádní fotky) je tu totiž celá řada dalších režimů. Ve 120 snímcích za vteřinu můžete natáčet plné HD (1920 x 1080). To je čtyřnásobné, resp. pětinásobné (oproti evropskému standardu pětadvaceti snímků za vteřinu) zpomalení toku času. A to už se propadáte do úplně nového světa. Snad jen škoda, že jsme se nedočkali rozlišení 720p (1280 x 720) v rychlosti 240 snímků za vteřinu. To by byla opravdová pecka!  

3. Nerozbitnost

Rozměrově se čtvrté GoPro nijak neliší od trojky a je k němu tedy k dispozici celá řada různých pouzder. Stále platí, že je čočka nepoškrabatelná a pouzdro udrží svou vodotěsnost i ve víc než desetimetrové hloubce. Přežije i pády z kilometrových výšek, a i když se při takových průletech po pádu na beton pouzdro roztříští, kamera je často v pořádku a i v případě jejího poškození většinou zůstanou data na SD kartě neporušená. GoPro Hero je jako terminátor - zabijete ho jen ponořením do žhavé lávy.  

4. Noční mód

Světelná citlivost kamerek GoPro byla vždy velmi solidní, ale v noci na spoře osvětlené ulici jste toho prostě moc nenatočili - případně byla výsledek velmi zašuměná scéna. GoPro Hero4 má noční mód, který umožňuje ruční nastavení závěry až na třicet vteřin. To se vyplatí hlavně při natáčení časosběrných videí nebo při pořizování fotek.  

5. Režim pro profíky

ProTune režim z dřívějších GoPro je nyní mnohem ovladatelnější a nabízí víc funkcí. Můžete ručně nastavovat to, co u běžných fotoaparátů - teplotu barev, ISO, závěrku. A to jak pro fotografie, tak pro video a časosběry. Víte proč oficiální záběry od GoPro vypadají tak dobře? Jsou natočené s pečlivě nastaveným ProTune režimem.  

6. Ovladatelnost

Pokud jste někdy GoPro ovládali a museli neustále měnit jednotlivé režimy a nastavení (třeba kvůli náhledu videa přes wi-fi), určitě jste nad dvoutlačítkovým systémem ovládání trochu skřípali zuby. Nový systém využívá boční tlačítko, po jehož stisku vyskočí kontextové menu, ve kterém lze jedním klikem vybrat nejobvyklejší parametry.  

7. Silver pro socky

GoPro Hero4 v edici Black nabízí především úžasný nový senzor s 4K videem a slow-motionem. Pokud ale máte hluboko do kapsy, můžete si pořídit verzi Silver, která je o sto dolarů levnější a umí všechny vylepšení (noční mód, vylepšené ovládání, pro tune), ovšem s čipem ze staršího GoPro Hero3+. Má ovšem ještě jeden trumf - na zadním víčku má přilepený náhledový dotekový displej (ten je jinak pouze za příplatek), na kterém snadno vidíte, co vlastně vaše kamera natáčí.  

Komentáře

Doporučeno pro vás