fb pixel 7 důvodů, proč jsem vítač a sluníčkář – G.cz
Vyhledávání

7 důvodů, proč jsem vítač a sluníčkář

Dnešní doba si žádá jasné škatulky. Buď jste nácek a xenofob anebo zasranej sluníčkář, vítač a havloid. Nic mezi tím není.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 17.8.2016, 11:30

Já osobně jsem si tak nějak žil v domnění, že nejsem ani jedno. Ostatně ani jedna z oněch škatulek nenabízí nikterak lichotivý obraz. Zatímco náckové a xenofobové jsou bráni jako polointeligentní debilové, kteří se nechali pohltit strašákem invaze milionů muslimů, kteří nám jdou zničit naše hodnoty a kteří se nechali zlákat jednoduchou rétorikou šíření strachu populistů lačných po moci, tak obraz sluníčkářů je zase ten, že se jedná o pošahané hipíky na drogách, kteří žerou kopretiny, vysávají peníze z neziskovek a očekávají, že všeobjímající láska vyřeší úplně všechno.

Inu, očividně ani jedna z těchto škatulek nesplňovala mé představy příčetného člověka, který je schopen kritického myšlení anebo alespoň malé násobilky. Žil jsem tedy v představě, že nejsem ani sluníčkář ani xenofob.

Až donedávna. To jsem se bavil s jedním známým o tématu, které s tím vůbec nesouviselo, když tu se on z ničeho nic zeptal: „Tak co, jsi pořád ještě vítač?“

Přiznám se, že tento dotaz v diskuzi ohledně nové kuchyně, o které jsme se bavili, mě lehce vykolejil, ale po kratším dotazování jsem se dopracoval k jeho původu. Je to už dlouho, co tento můj známý pronášel v hospodě nikým nevyžádaný monolog o imigrantech. Jak by je všechny střílel a potápěl v lodích na moři. Dokonce si pochvaloval, jak se ten den na moři potopil člun s dvaceti čmoudama, přičemž se asi devět utopilo. Včetně dvou dětí. To jsem se ohradil, že radovat se nad utopením dětí, to je opravdu hodno jedině hovada, načež následoval další monolog o tom, jaká to je zhouba a že já jsem vítač.

Tak a je to tu. Dneska je člověk vítač a sluníčkář jenom proto, že si nenotuje s někým nad situací, kdy se utopili dva malí černoušci.

Toto byla samozřejmě pouze pověstná poslední kapka, která mě definitivně utvrdila v tom, že jsem sluníčkář a vítač. Již v minulosti jsem si otevřeně dělal prdel z nácků a xenofobů, za což jsem byl v komentářích, ale i soukromých zprávách pasován do role vítače. Dneska se z člověka stane vítač a sluníčkář ani neví jak. To je hned.

1. Nejsem posranej z islámu a imigrantů

Jakmile nesdílím strach z imigrantů, kteří tu nejsou, a dělám si prdel z těch, kteří se bojí, tak jsem sluníčkář a vítač.

2. Myslím si, že Zeman je samolibý kokot

Jakmile se kdekoliv vyjádřím v tomto smyslu, jsem ihned pasován na havloida. Navíc, jelikož pracuju v médiích, tak mě tím pádem okamžitě platí USA. Od havloida to je samozřejmě ke sluníčkáři coby kamenem dohodil. A navíc, jsem okamžitě členem Pražské kavárny. Co na tom, že bydlím v Pardubicích. Myslím si, že je Zeman ožralý hovado nehodné reprezentovat náš stát, šup se mnou do Pražské kavárny, ať už je to cokoliv.

3. V diskusích se snažím mírnit vášně

Německo, potažmo Merklová pohřbila celou Evropu. To se tak nějak říká. Když tvrdím, že není tak zle, že Merklová tak maximálně narušila chod Německa, ale že to tak hrozné není, tak jsem prostě a jednoduše vítač a sluníčkář.

4. Na hranicích bych nestavěl hlídky a nestřílel imigranty

Už jenom proto, že tam žádní imigranti nejsou. Navíc by mě zajímalo, kolik lidí by bylo schopno střílet do jiných lidí jenom proto, že procházejí hranice. Ostatně pokud lidé, kteří jsou schopni zastřelit jiné úplně nevinné lidi, mají přístup k zbraním, je to na pováženou.

5. Vůbec nepracuju s tendenčními a pochybnými fakty

V poslední době jsme se dozvěděli, že internet jako takový je brán jako nekonečná zásobárna faktů. Něco ve smyslu, že když je to na internetu, je to pravda. Pro tu svojí pravdu si prostě člověka na internetu vždycky najde nějaký článek jiného pošuka. A o tom to je. Lidé hledají na internetu hlavně informace, které potvrdí jejich domněnku. Člověk si přeci dobrovolně nenechá svůj názor internetem vyvrátit.

A tak jsou tu pochybné servery, které mezi sebou šíří prapodivné a nikým neověřené zprávy typu, že v Německu uprchlíci znásilnili všechny děti v mateřské školce a pak z jejich těl postavili mešitu. Tyto zprávy se posléze šíří internetem a u některých lidí, kteří tomu věří, protože je to přeci na internetu a hlavně na „nezávislém“ zpravodajském serveru, to vyvolává pocit zadostiučinění, že oni přeci mají pravdu.

Podobné hoaxy posléze slouží v diskusích jako argumentační berlička. „Cože, ty nechceš všechny čmoudy střílet? Přečti si tady ten článek, jak imigranti znásilnili sirotka a pak ho snědli. Jestli ani potom nebudeš chtít vystřílet všechny slimáky (hantýrka pro muslimáky), tak jsi zasranej vítač.“

To mi připomíná, že nějaký podobný článek mi nedávno posílal ten známý, který mě má za vítače. Asi aby mě zlomil a já přešel na jeho stranu. Nevím, proč se s tím člověkem vůbec stýkám.

6. Myslím si, že Tomio Okamura je populista

Ostatně nejen on. Jeho slogan „Zastavíme islamizaci“ v kontextu současné atmosféry ve společnosti je jasným příkladem. Tomio vycítil šanci a chopil se ji. Bude zastavovat islamizaci. Sice neuvedl kde ani jak, ale jisté je to, že už nyní to Tomio dokázal. Zastavil islamizaci. Nebo máte pocit, že u nás probíhá islamizace ve velkém? No, každopádně jsem sluníčkář.

7. Myslím si, že Konvička je populista a vypadá jako Glum

Marťas to měl rozjeté dobře. Pak to ale kluk zazdil žabomyšími válkami uvnitř té své organizace. Navíc vypadá jako Glum. Celá ta jeho šaškárna s Islám v ČR nechceme je mi tak akorát pro smích. Jsem proto vítač a sluníčkář.

A TADY se můžete podívat na 8 vývojových fází sluníčkáře.

Podobné články

Doporučujeme

Další články