7 důvodů, proč Game Boy byl, je a bude boží

Šedá plastiková krabice, křížový ovladač a čtyři tlačítka. Tak vypadala herní dokonalost, na kterou dodnes vzpomínáme. Proč? Tady jsou naše pádné důvody...

1. Revoluce

sdgf wikimedia.org Byla to první použitelná přenosná konzole moderního střihu. Jistě, svými rozměry připomínal cihlu a nevešel se do kapsy, ale byla s ním větší zábava, než s digihrami typu vlk a vejce nebo plastikovým "100+1 hra" šmejdem z Číny.  

2. Skvělé hry

mario http://www.americanelf.com Super Mario, Pokémon, Kirby, Zelda, Dragon Warrior... Byly to plnohodnotné hry, které vám vydržely pěkně dlouho. Ne jako dnešní hry na mobily, které z vás po nějaké době začnou tahat peníze.  

3. Odolnost

hhh www.vectoresgratis.com Na přelomu osmdesátých a devadesátých let se nic nešidilo. Game Boy vám mohl stokrát spadnout na zem a pořád fungoval, maximálně začal blbnout jeden řádek displeje. Ale i s tím se dalo pořád hrát.  

4. Obchod

dfgad squarespace.com Hry jste mohli vyměňovat s kamarády nebo si je půjčovat - cartridge neměly žádnou protipirátskou ochranu, takže všichni mohli hrát všechno. Pokud jste nebyli lakomci.  

5. Boží příslušenství

dnfdrga racketboy.com Dnes to zní směšně, ale ke Game Boyi jste mohli koupit třeba lampičku. Protože neměl podsvícený displej. Nebo hranatou lupu, abyste lépe viděli na displej. A věděli jste, že k mání byla i tiskárna na šest tužkových baterek?  

6. Můžete vzpomínat

ssner cultofmac.com Na svůj smartphone si můžete stáhnout emulátor, který vám umožní spustit staré pecky. Díky jednoduchosti Game Boye se dají dobře ovládat i na dotykové obrazovce.  

7. Kupte si originál!

snaw aukro.cz Pokud se nebojíte nařčení z hipsterství, kupte si starého Game Boye, pár her a budete se královsky bavit. Plně funkční kusy seženete třeba na Aukru za méně než tisícovku.  

Komentáře

Doporučeno pro vás