7 českých Youtube kanálů, které nezpůsobují lobotomii, a navíc je i užitečné je sledovat – G.cz
Vyhledávání

7 českých Youtube kanálů, které nezpůsobují lobotomii, a navíc je i užitečné je sledovat

Karel Kovář alias Kovy dělá dobré jméno jinak dost marným českým youtuberům. + DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Po týdenním pátrání po kvalitním obsahu mezi youtubery a YouTube kanály jsme se usnesli na závěru, že vrcholům žebříčků ve sledovanosti vládnou lidé, kteří v podstatě nic neumějí. Větší pozornost by si naopak zasloužili kanály a youtubeři, kteří vytváří kvalitní obsah nebo jsou přínosem pro společnost. Kvalitního obsahu je dokonce méně, než jsme si mysleli. Dalo to celkem dřinu, ale tady máte 7 nejpřínosnějších YouTube kanálů!

Martin Miko
Martin Miko 14.2.2019, 09:50

14 let od založení YouTube

Zní to neuvěřitelně, ale od vzniku sociální sítě YouTube už uběhlo neuvěřitelných 14 let. Tento kanál pomohl mnoha lidem vydělat spoustu peněz a stát se slavným ve světě internetu. Bohužel u některých jedinců, kteří se nazývají jako youtubeři, je tato sláva mnohy neoprávněná. Naštěstí jsme tu ale my. Vybrali jsme pro vás ty nejnormálnější nehudební YouTube kanály, které vám nyní doporučujeme.

1. JdemeŽrát

Příchod donáškových služeb s jídlem dal pravděpodobně impuls k vytvoření tohoto kanálu neznámému recenzentovi, který pravidelně objednává a testuje jídlo z pražských restaurací a fast foodů. Pečlivě hodnotí obaly, teplotu jídla, gramáž nebo čas dovozu od objednání. Zajímavé je, že nikdo dodnes neví, jak food kritik pořadu JdemeŽrát vypadá.

Na kanálu se objevují ochutnávky exportních sladkostí nebo gastro zážitky z cest.

2. Lidé z praxe

Studentský projekt Lidé z praxe je založený na sérii přednášek a diskuzí se zajímavými osobnostmi, které výrazně ovlivňují tuzemské politické, ekonomické nebo kulturní prostředí.

Výběr hostů je povětšinou zajímavý a celkově se tomu nedá nic moc vytknout. Na Brno dobrý!

3. Čtenář Jarda

Novinář Jarda Konáš v roli knižního recenzenta podrobně rozebírá vybrané knižní tituly. Ve svých recenzích řeší autory, obsah, postavy, dobový kontext atd.

Jestli máte v plánu někdy v budoucnu maturovat, tak byste se s timhle youtuberem měli seznámit. Na svém kanálu má zhruba 84 recenzí knih. Nicméně ten, kdo má raději počítačové hry, má možnost sledovat i Konášův kanál Pařan Jarda.

4. StandaShow

Youtuber Standa na svém kanále řeší především kauzy z oblasti politiky a společnosti. Jeho starší videa se pak zaměřují na technologie týkající se Applu.

Kanál oslovuje cílovou skupinu 18+ a sám Standa se řídí heslem „Nedělám videa pro děcka“, což poznáte na úrovni projevu a zajímavých tématech, která probírá.

5. ViaExplore

Youtube kanál o elektrotechnice, elektronice, počítačích a programování. Tomáš Kamenický poradí s diagnostikou vašeho automobilu, naučí vás pájet nebo rozebrat počítač. Bohužel kanál je už nějakou dobu neaktivní, nicméně tento obsah je nadčasový.

6. Kovy

Jeden z mála mladých a osvícených českých youtuberů, který dokáže své generaci skrz krátká videa vysvětlit současné problémy ze světa politiky nebo sociálních sítí, které trápí naši společnost. V poslední době se rovněž projevil jako velmi schopný moderátor.

7. Deep Talks

Autor knihy Konec prokrastinace Petr Ludwig vytváří na YouTube poměrně zajímavý obsah v podobě natáčení dlouhých diskuzí s názvem Deep Talks. Co se týče stopáže, rozhovory mají často přes hodinu a výběr hostů je velmi rozmanitý.

A zde je velké valentýnské menu ve stylu Ládi Hrušky.

Podobné články

Doporučujeme

Další články