fb pixel 7 brutálních vojenských testů: prošli byste? – G.cz
Vyhledávání

7 brutálních vojenských testů: prošli byste?

Kliky, dřepy, sklapovačky? U speciálních jednotek vás s touhle rozcvičkou pro čajíčky pošlou do háje. Připravte se na opravdové peklo a vyzkoušejte tyhle disciplíny doma!

Václav Rybář
Václav Rybář 29.6.2015, 12:00

1. Hlavou proti zdi

Čínští vojáci prý často hrají hru na horký brambor s granátem, ale to virální video, které se kdysi šířilo po všech internetech, není oficiálně potvrzeno jako výcviková metoda, takže se přesuneme k o poznání bezpečnějšímu rozbíjení betonových desek hlavou. To praktikují čínské i jihokorejské speciální jednotky – původ v bojových umění je jasný, zvlášť u Korejců, protože taekwondo je přímo postaveno na přerážení nejrůznějších desek. A kostí.

2. Proskakování ohněm

Čínské speciální jednotky musí doslova projít ohněm, aby si zajistili místo v týmu. Proskakuje se ve standardní (tedy i hořlavé) uniformě a se zbraní v ruce. To aby si voják vyzkoušel, co všechno ho případně na bojišti může potkat. Jestli vám nezvedne adrenalin tohle, tak už asi nic.

3. Tanec á la AK-47

K běloruským Rudým baretům se uchazeč dostane v průměru až na pátý nebo šestý pokus. Disciplíny jsou totiž tak nemilosrdné, že vlastně nemá šanci je ‚dát‘ napoprvé. Nejdřív si je musí vyzkoušet, prohrát, a pak se vrátit zpátky silnější. Typickou ukázkou cvičení, na které potřebujete reparát, je rychlý přechod zavěšené kladiny. A kdybyste si byli sakra jistí svou rovnováhou, začne vám instruktor pod nohy střílet ostrými.

4. Střelba do břicha

Ruské speciální jednotky berou trénink zodpovědně. V jedné fázi musíte být schopni střelit z bezprostřední vzdálenosti svého kolegu do břicha a on musí být zase schopen po zásahu zareagovat a střelit do břicha vás. A tak dokolečka, aby si každý vystřelil a zároveň byl zastřelen. Všichni mají samozřejmě neprůstřelné vesty, ale vždycky je z toho pár modřin a zlomených žeber. A především nová zkušenost z toho, že z vás někdo chtěl udělat řešeto.

5. Pití kobří krve

Řeknete si, že je to blbinka, jenže součástí téhle thajské tradice je tu kobru nejdřív zabít holýma rukama. Jde o survival výcvik pro nejostřejší z amerických speciálních jednotek, který čas od času probíhá v thajské džungli. Kromě jedovatých hadů se zabíjí celá spousta dalších zvířat. Ono je totiž hezké vidět to na obrázku, ale když se ukrýváte v džungli třetí den, nemůžete spoléhat na donášku. Musíte si zkrátka ‚uvařit‘ sami.

6. Plazení se po korálech

Tchajwanští mariňáci musejí projít devítitýdenním výcvikem, jehož součástí je i plazení po padesátimetrové pláži plné ostrých kamenů a korálů. Plazí se polonazí, s rukama za zády. Proč? Protože to málokdo vydrží. Poslušnost a odolnost jsou hlavním sítem podobných testů.

7. Hra na utopence

Výcvik amerických jednotek je až obludně popisný, to aby každý věděl, co ho čeká – a případně si to rozmyslel. Seals musí umět kromě jiného i dobře plavat, takže mají vskutku brutální plavecký trénink, jehož součástí je hození do vody s rukama svazanýma za zády a se spoutanýma nohama. Uchazeč musí udělat ve vodě dvacet dřepů, přeplavat olympijský bazén, udržet se na hladině pět minut (pořád ve svázaném stavu), a pak odplavat do hloubky a udělat pod vodou kotrmelec dopředu a dozadu. Nakonec musí ze dna pomocí zubů vytáhnout instruktorem určený předmět.

A co alespoň kdysi běžný armádní výcvik v rámci povinné vojenské služby – prospěl by dnešní dospívající mládeži? Zde máte 8 důvodů, proč opět zavést ‚bič na květinky‘.

Podobné články

Doporučujeme

Další články