7 automobilových výrazů, které z vás udělají "znalce" – G.cz
Vyhledávání

7 automobilových výrazů, které z vás udělají "znalce"

Raději dejte rukáv, abyste na horizontu nešli přes boudu... Vítejte do světa tajemných automobilových výrazů.

1. Rozchod

giphy giphy.com Znáte ho od svého (ex)partnera, nebo z vojny. Ve světě aut jde o vzdálenost mezi koly v příčném směru.  

2. Meziplyn

wallpaperinstallercoml wallpaperinstaller.com Jde o závodnickou techniku, při které jednou nohou mačkáte brzdu i plyn. Děje se tak při podřazování, když potřebujete, aby změna rychlostního stupně neohrozila balanc auta, často je označována jako "pata-špička." Plynatá část tohoto úkonu nemá nic společného s hrachem, fazolemi, čočkou a dalšími věcmi, které způsobují meteorismus.  

3. Rozvor

wikimediaorg wikimedia.org Vzdálenost mezi nápravami, tedy mezi předními a zadními koly. Obecně vzato, čím je delší, tím je lepší, tak jako u spousty jiných věcí...  

4. Přes boudu

fanpopcom fanpop.com Když jdete přes boudu, neznamená to, že přeskakujete příbytek svého psa, nýbrž že jste poslali auto přes střechu.  

5. Platforma

aliexpresscom aliexpress.com Ženy znají platformy jako boty s velmi tlustou podrážkou. Automobilová platforma označuje absolutní konstrukční základ s podvozkem, na kterém mohou vzniknout různé modely. Stejnou platformu mají například nová Škoda Octavia, Volkswagen Golf, Audi A3 i Seat Leon.  

6. Horizont

idiocratic idiocratic.com Výhled do krajiny, na jejímž okraji romaticky zapadá slunce? Kdepak, my od aut tak říkáme cestě nebo silnici s terénní vlnou, za kterou není vidět. To slovo dost často zaslechnete od navigátorů v rallye.  

7. Dát rukáv

celebritysuitscom celebritysuits.com Když někomu dáte rukáv třeba na ulici, řekne vám, že jste magor. Pokud dáte rukáv v autě, znamená to, že jste během jízdy zatáhli ruční brzdu, abyste ho dostali do smyku.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články