fb pixel 6 zásadních událostí, které se v lednu odehrály v Brně – G.cz
Vyhledávání

6 zásadních událostí, které se v lednu odehrály v Brně

V Brně, tam se dějou věci!

Petr Bílek
Petr Bílek 27.1.2017, 15:07

Zde je přehled nejdůležitějších událostí, které se staly v Brně v průběhu ledna 2017. Ilustrováno autentickými fotografiemi, z nichž si můžete vytvořit představu, jak to v Brně doopravdy vypadá.

1. Muž vyhrožoval policistům, že jim vyřízne srdce

5. ledna 2017

Padesátiletou zaměstnankyni ostrahy finančního úřadu ráno bezdůvodně fyzicky napadl neznámý muž. Rozbil jí brýle a několikrát ji udeřil do obličeje. Strážná ihned zavolala policisty, kteří na místo dorazili a nedaleko úřadu podezřelého zadrželi. Muž na výzvu k prokázání totožnosti nereagoval, byl velice vulgární, arogantní a policistům vyhrožoval, že jim vyřízne srdce a hodí prasatům. Situace se vyhrotila natolik, že hlídka musela užít donucovací prostředky. Opilý agresor skončil v poutech a putoval do cely.

2. Fena dostala pána do problémů

18. ledna 2017

Černobílá fena se při venčení náhle odpojila od svého pána a nastoupila do tramvaje čísla 11 ve směru do Bystrce. Majitel její kousek ale postřehl včas, a než prostředek hromadné dopravy dorazil do zastávky v Rakovecké ulici, muž tam dojel svým autem. Na operační středisko městské policie mezitím zavolala poznatek o bezprizorním pasažérovi jedna cestující, a tak u tramvajové smyčky čekali také strážníci. Třiatřicetiletý majitel psa zaplatil čtyřsetkorunovou pokutu a s omluvou uvedl, že fenka ráda vyhledává větší společnost.

3. Důchodce s pistolí vyžadoval po prodavačce v parfumerii baterie

22. ledna 2017

Osmdesátiletý muž po prodavačce v parfumerii v obchodním centru v Bohunicích požadoval baterie. Žena mu sdělila, že takový sortiment v obchodě neprodávají a odkázala ho na prodejnu elektra. Muž se však stále dožadoval baterií a prodavačce začal ukazovat peněženku plnou tisícikorun s tím, že má na zaplacení. Když se mu žena snažila opakovaně vysvětlit, že baterie vážně neprodávají, najednou muž vytáhl pistoli a na prodavačku namířil. Vyděšená žena ihned utekla do skladu a zkontaktovala policii. Hlídka vyrazila na místo a muže zadržela. Podezřelý při dechové zkoušce nadýchal téměř dvě a půl promile alkoholu, a tak putoval k vystřízlivění do policejní cely.

4. Do zamrzlého jezírka v minizoo se probořil osel Pavlík

24. ledna 2017

V minizoo v brněnské čtvrti Horní Heršpice se v úterý propadl osel tenkou vrstvou ledu. Postřehl to kolemjdoucí a okamžitě zavolal na tísňovou linku a na místo dorazil strážník. Zvíře se jej však polekalo natolik, že se vzepjalo na zadních nohou a předními kopyty se zapřelo o ledovou plochu. Poté se celým tělem dostalo nad hladinu, postavilo se na nohy a odešlo.

5. Brno má mapu smradu. Neví proč.

24. ledna 2017

Vyšlo najevo, že lidé mohou na internetu zaznamenávat místa, kde to v Brně voní nebo páchne. K čemu tato aplikace slouží, ale zatím nikdo nedokázal vysvětlit. Netuší to ani ti, kteří projekt za 40 000 Kč zaplatili, tedy Jihomoravský kraj a Ministerstvo školství ČR. Mapa už má první tři desítky odkazů a můžete se dozvědět, že někde páchne kanál, jinde zase odpadky, a kde voní káva či něco jiného. Brněnské vůně a pachy sledujte na www.brnosmrdi.cz.

6. Ženy sváděly boj o masné výrobky

16. ledna 2017

Protichůdné názory na další osud masných výrobků, které se objevily na veřejném prostranství, znesvářily odpoledne v Horních Heršpicích dvojici žen. Jednaosmdesátiletá žena z obavy o možné nebezpečné návnady na zvířata začala několik kusů salámů a párků ze země sbírat. To se však nelíbilo o šest let mladší obyvatelce, která na ni prý křičela a nadávala jí. Přitom ji údajně ohrožovala i větví, kterou si vzala do ruky. Když ani tím nedosáhla svého, přinesla si vědro s vodou a sokyni polila, což také přiznala přivolaným strážníkům.

A na co mohou být v Brně pyšní? Dozvíte se ZDE.

Podobné články

Doporučujeme

Další články