6 zásadních událostí, které se stanou během vánočních svátků v Sudetech – G.cz
Vyhledávání

6 zásadních událostí, které se stanou během vánočních svátků v Sudetech

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Když se minulý týden čtyřčlenná parta obyvatel Litvy rozhodla vykrást za bílého dne zlatnictví v Teplicích, celou republiku to šokovalo. Lidé z Teplic to však vzali s klidem, protože pár dnů předtím jakýsi Ukrajinec zavraždil prostitutku přímo na trase na ulici Nákladní. Týden utekl jako voda a život se vrátil do normálu, což v překladu znamená, že se Teplice spolu se zbytkem pohraničí mohou těšit na tyto zásadní události.

Martin Miko
Martin Miko 24.12.2019, 22:31

1. Zaručeně potkáte bezdomovce v čepici Santa Clause

Duch Vánoc tradičně dýchne na všechny společenské vrstvy a týká se i bezdomovců. Lidé bez domova zažívají v těchto dnech žně, protože jsou k nim ostatní vřelejší. V Sudetech se vám zaručeně stane to, že narazíte na bezdomovce s čepicí Santa Clause. Odborně se takovému člověku říká Santus Klaus, protože jako bonus smrdí na deset metrů.

2. V kebabech se těšte na vánoční výzdobu

Ano, ty zlé promuslimské výdejny halal jídla se nestydí slavit Vánoce. Prostě vytáhnou vánoční stromeček, ozdobí ho a postaví na prodejně. Jediné lidi, které to naštve, budou fanoušci kapely Ortel, kteří si toho všimnou. Postěžují si mezi sebou, ale pak si stejně objednají kebab, protože mají v noci hlad a všude jinde je zavřeno. Každý ví, že slušní lidé v noci nepracují.

3. Nečekané narušení půlnoční mše

Na Štědrý den jsou ochotni navštívit půlnoční mši i ateisté. Bohužel to povětšinou bývá hrozná nuda, protože kázání zní jako ze středověku. To v Sudetech samozřejmě neplatí, protože tam půlnoční mše na Štědrý den navštěvují opilci, bezdomovci a další. Není neobvyklé, když někdo během kázání zařve například: „Michael Jackson žije!“ nebo „2Pac není mrtvej!“, což samozřejmě obohatí každou mši.

4. Vánoční zprávy z regionu

Samozřejmě, že nesmí chybět ani kuriozitka v lokálního tisku s vánoční tématikou. Letos bohužel všechny deníky ovládla zpráva o vykradeném zlatnictví v Teplicích, ale jindy to bývají zprávy typu „Žáci ukopali kapra, kterého vyhráli ve vánočním sportovním turnaji“, „Opilý muž usnul při smažení řízků, zasahovat museli hasiči“ nebo „Muž prodával pertivin ve vánočním balícím papíru, což ho usvědčilo při distribuci drogy“.

5. Někde ve vašem okolí vystoupí Lucka Bílá

Když už nebudou bílé vánoce, tak máte alespoň možnost je strávit na koncertě Lucie Bílé. Zní to podivně, ale tato „slavice“ se specializuje na vánoční koncerty v pohraničí. Zdejší lid s ní soucítí, a tak je ochotný za její koncerty platit i poměrně vysoké částky. Bílá si navíc ujíždí na náboženství, takže je schopná uspořádat koncert v kostele, což je jedno z nejdepresivnějších míst na uspořádání akce, protože tam není bar.

6. Zázračně zmizí vánoční rekvizity ve vašem městě

Lidé v Sudetech mají zapotřebí krást věci, které nepotřebují, takže je reálné, že někdo ukradne 20metrový vánoční strom města, plastový betlém v životní velikosti, vánoční ozdoby z pouličních lamp. S napětím očekáváme, až někdo ukradne veřejné kluziště, které bývá před obchodními domy.

A zde je 7 typů osobností, které nejčastěji potkáte v Sudetech.

Podobné články

Doporučujeme

Další články