6 zajímavých aut pojmenovaných po ženách – G.cz
Vyhledávání

6 zajímavých aut pojmenovaných po ženách

Automobilky mají občas větší fantazii a místo suchého označení 535xd, CX-5 nebo A7 použijí hezké ženské jméno. Které se nejvíc líbí vám?

1. Nissan Silvia

1995_nissan_silvia-pic-3798220860395811961 cargurus.com Legenda známá mezi driftery, amatérskými závodníky a úpravci aut. Mezi lety 1964 až 2002 se vyrábělo sedm generací, tou poslední byla dnes už legendární S15, jejíž přeplňovaný dvoulitr se dal přifouknout na v podstatě libovolný výkon. Tato auta můžete znát také pod označením 180SX, 200SX nebo 240SX, používaných na různých trzích.  

2. Alfa Romeo Giulietta

v_14_1_design alfaromeo.cz Fešný italský hatchback, který si můžete koupit i dnes, nese jméno "Jůlinka". V roce 2011 se Giulietta stala autem roku v České republice, k mání je s benzínovými i dieselovými motory a také ve sportovním provedení Quadrifoglio Verde s 240 koni. Pokud vás německé či japonské hatche štvou nebo nudí, je to zajímavá alternativa.  

3. Nissan Gloria

caa3c gomotors.com Tyto luxusní japonské sedany se vyráběly mezi lety 1959 a 2004 - postupně vzniklo neskutečných jedenáct generací, na kterých se dá skvěle sledovat vývoj automobilového vkusu. První verze vypadala jako klasický americký koráb z padesátých let, v sedmdesátých letech přišly tvary inspirované muscle cars, v osmdesátých připomínala Gloria krabici a v devadesátých letech se zaoblila.  

4. Mazda Carol

Mazda-carol-1st-generation01 wikimedia.org Řada těchto prťavých vozítek spadá do japonské kategorie Kei - tedy lehkých automobilů. Mají maloobjemové motory a kompaktní rozměry, vztahují se na ně zvláštní pojistná a daňová pravidla a také  nemusíte prokazovat, že pro ně máte parkovací místo. Což je v Japonsku v některých oblastech povinné.  

5. Nissan Violet

1978_Nissan_Violet_(_CA_A10_)_rally_car_002_4246 mad4wheels.com Řada sedanů, kupé a kombi, opět z Japonska. Model Violet si můžete pamatovat jako nejúspěšnější rallyový Nissan, zvítězil v šesti závodech série WRC.  

6. Toyota Carina

Toyota_Carina_E_nn wikimedia.org S výjimkou první generace ze sedmdesátých let jde o ultrakonzervativní, anonymní a možná až ošklivá auta, která předznamenávala designérskou impotenci Toyoty, která se naplno projevila v minulé dekádě. Dnes už se na Toyoty naštěstí dá koukat...  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články