6 věcí, které si musíte uvědomit každý den, když se vzbudíte – G.cz
Vyhledávání

6 věcí, které si musíte uvědomit každý den, když se vzbudíte

Upadáte do deprese hned poté, co jste otevřeli oči? Ale no tak, neblbněte.

Markéta Lukášková
Markéta Lukášková 4.6.2014, 16:00

1. Je fajn, že jste se vzbudili

Je to opakované klišé, ale podívejte se okolo sebe, podívejte se na zprávy a podívejte se na statistiky. Denně umírá strašné množství lidi. Vy jste furt tady. Probudili jste se v teplé posteli pod peřinou a máte co si dát k snídani. Hurá!  

2. Co bude zítra, nikoho nezajímá

Nebuďte se s myšlenkou na to, co bude zítra, pozítří nebo za týden. Stejně to neovlivníte. Vzpomeňte si, co jste dělali přesně před rokem. Dost se toho změnilo, co? A máloco z toho jste opravdu čekali. Soustřeďte se na dnešek, to je ten nejlepší způsob, jak ovlivnit zítřek.  

3. Tenhle den může být fajn

I  když vás čeká milion věcí k řešení v práci, zkouška ve škole nebo obíhání úřadů, tenhle den může být fajn. Jen do něj musíte s takovou myšlenkou vstoupit. Beztak je to jenom na vás, jestli z něj ten fajn den uděláte, nebo ne. Jestli se necháte okopávat ve vleku událostí, nebo to vezmete do svých rukou a ze všeho si uděláte tak trochu prázdniny a diskotéku.  

4. Můžete dělat jen věci, co chcete

Lidi, co vám tvrdí, že prostě jsou věci, které dělat musíte, i když nechcete, lžou. Vy si můžete dělat opravdu jen to, co chcete, jen na to je třeba dostatek vůle, sebevědomí a trpělivosti.  Jasně, že všechno, co děláme, není vždy ultrasuper zábava, ale než abyste ztráceli čas děláním něčeho, co vás nenaplňuje, to se na to radši vykašlete úplně.  

5. Všechno, co děláte, musí být boží

Když už se do něčeho pustíte, dělejte to se stoprocentním nasazením. Tak se za to nikdy nebudete stydět a budete vědět, že líp to nešlo. Dodá vám to sebevědomí a odvahu. A ušetří vám to čas.  

6. Lidi jsou idioti

99,9 procent lidí na světě jsou idioti, takže se jimi a jejich názory vůbec nenechte frustrovat, brzdit a ovlivňovat. Na názory se ptejte přátel a rodiny, zbytkem se absolutně nezabývejte.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články