6 triků, jak přežít zaoceánský let – G.cz
Vyhledávání

6 triků, jak přežít zaoceánský let

Chystáte se letos za velkou louži a máte strach, jak zvládnete těch několik dlouhých hodin v letadle? Úplně v pohodě, přece.

Nikol von Rakonitz
Nikol von Rakonitz 27.5.2014, 15:00

Letenky si kupte včas

Čím dříve, tím lépe. Budete si totiž moct vybrat sedadla. Nejvíc místa na nohy mají sedadla u nouzových východů, takže ta by pro vás měla být jasnou volbou.

Pohodlné oblečení je základ

Kožené minišaty a kozačky na jehlách jsou asi fajn a na kluky v pilotní kabině udělají dojem, ale co si budeme povídat, na dlouhé lety nic moc. Bavlna je sázka na jistotu, volnými džínami nic nezkazíte a samozřejmostí jsou uzavřené pohodlné boty, protože v žabkách vám bude v letadle fakt zima. Taky by nebyl marný nějaký svetřík nebo komplet náhradní oblečení, do kterého se můžete převléct.

Nechlastejte

Pokud se chcete v letadle trochu prospat, nepijte alkohol, protože ten spánek narušuje. Radši si poručte nějaký bylinkový čaj. funny-airplane-passenger-pictures-

Hydratace

Vzduch v kabině letadla je vždycky hodně suchý. A vy jste suší taky. Proto je třeba pít hodně neperlivé vody. Určitě si přibalte do příručního zavazadla i minerální vodu ve spreji, kterou si sem tam osvěžte obličej a malé krémy na obličej, na ruce nebo i na nohy. Pokud trpíte otoky nohou, pak zvolte ty chladivé.

Klid vašim uším

Taky je pro vás letadlo dost hlučné prostředí? Motory, klimatizace, řev rozmáchaných parchantíků, opilí dánští turisté, šustění pytlíků, novin a časopisů… Před tím vším vás ochrání obyčejné špunty do uší. Při nouzovém přistání a evakuaci je ale asi vytáhněte, ať jste trochu v obraze.

Nezapomeňte na knihu

Možná si nevyberete z nabídky vysílaných filmů, ani si vedle vás nesedne žádný inspirativní člověk, se kterým byste prokecali celou cestu. Vezměte si s sebou knížku, která vás na pár hodin zabaví a také vám unaví oči, takže si nakonec aspoň trochu pospíte.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články