fb pixel 6 tipů, jak si naplno užít každý fesťák – G.cz
Vyhledávání

6 tipů, jak si naplno užít každý fesťák

Žánrová paleta letních festivalů je tak široká, že by byla škoda zůstat sedět doma. Ať už vyrazíte na jakýkoliv, nejdůležitější je, abyste si ho pořádně užili. Než sbalíte svůj stan a karimatku, přečtěte si pár praktických rad, díky kterým si tento ročník vychutnáte naplno!

Nikola Nádvorníková
Nikola Nádvorníková 10.7.2017, 05:40

Spěte
Nelekejte se, nikdo vám nepřikazuje zaspat událost vašeho léta. Bavte se a ponocujte! Nezapomeňte však na to, že bez spánku vysoké tempo dlouho nevydržíte. Vždy se snažte doplnit svůj deficit, a pokud na vás padne únava, nestyďte se a schrupněte si. Jestli si zdřímnete večer mezi koncerty vašich oblíbených interpretů nebo si radši prodloužíte poobědovou siestu, je pouze na vás. Zbytečně se však nepřepínejte a pamatujte, že na festival se jdete bavit a ne úplně vyšťavit.


Jezte a pijte
Ve víru zábavy se vám lehce stane, že se zapomenete najíst či napít. Vaše tělo však energii nezískává jen ze vzduchu. Dodržujte proto pitný režim a z koncertu si sem tam odskočte na pořádné jídlo. Pozor ale na fastfoody. Jen tak se jim nevyhnete, ale pamatujte, že jídelníček skládající se z klobás, hranolek a kebabu zatíží i ten nejodolnější žaludek. Neriskujte žlučníkový záchvat a dejte si radši lehčí zeleninová jídla, která vás zasytí a dodají energii na další kolo koncertů. Stejně tak myslete na pitný režim. Jeho základem by měla být čistá voda, které byste měli pít skutečně hodně, protože vám pomůže předejít přehřátí organismu. Pokud se rozhodnete konzumovat alkohol, pijte vody ještě víc.


Buďte aktivní
Prozkoumejte okolí a zjistěte, co areál festivalu nabízí. Většinou je toho mnohem víc než koncerty hudebních skupin či stánky s jídlem. Ani na festivalu se nemusíte vzdávat pohybu. Pokud se vám nechce posedávat před stanem, můžete se zapojit například do lekcí jógy či jiných cvičení. Ty už dnes nabízí většina festivalů. Přestávka mezi koncerty je ideální čas, kdy zkusit něco nového. Tvořivé workshopy vám pomůžou probudit v sobě umělce a díky mnohým netradičním atrakcím možná objevíte potěšení z adrenalinových zážitků či nových sportů. Například na festivalu Colours of Ostrava budete mít možnost vyzkoušet lezeckou stěnu, kterou pro vás připravila Rexona. Na jejím vrcholu se budete moci vyfotografovat pomocí obrovské selfie tyče s panoramou celého areálu za zády. O tomto zážitku se hned budete moci pochlubit s celým světem, fotografie totiž půjdou rovnou sdílet na sociálních sítích.


Nezanedbávejte hygienu
Festival není módní přehlídka a nikdo proto neočekává, že budete jako ze škatulky. Připravte se, že si sprchu nebudete moci dávat tak často. S nadsázkou budete rádi, pokud se vám podaří vyčistit si aspoň zuby. Neznamená to však, že můžete přepnout do režimu „zálesák“ a úplně zpustnout. Zabalte si proto vhodné hygienické potřeby. Balzám na vlasy či tělový peeling nechte doma a vsaďte raději na vlhčené ubrousky, dezinfekci na ruce a účinný antiperspirant, který vás spolehlivě ochrání (skvělá je třeba Rexona Active Shield Fresh).


Dohodněte se
Znáte to, na festival sice vyrazíte s partou kamarádů, ale nakonec půl večera trávíte tím, že pobíháte po areálu a snažíte se je najít. Není vůbec na škodu si připravit aspoň malý „krizový plán“ a dohodnout si místo, kde se vždy vzájemně najdete. V době mobilů se to může zdát jako zbytečná rada, nezapomeňte však, že vybitý mobil, přetížená síť či to, že se neuslyšíte, není na festivalu nic neobvyklého. Tato pojistka vám ušetří mnoho času, který můžete věnovat zábavnějším aktivitám, než je hledání.


Poznejte nové umělce
Když si řeknete, že z festivalu chcete vidět jen to nejlepší, a přesto se od hlavního pódia nehnete, děláte velikou chybu. Ano, na hlavní stagy uvidíte ty největší headlinery, neznamená to však, že hudebníci vystupující na dalších pódiích, jsou méně kvalitní. Proto nezůstávejte jen na jednom místě a vyberte si i koncerty méně profláknutých interpretů. Budete překvapeni, kolik dobré hudby poznáte a jak se dokážete zabavit i u písniček, které jste nikdy neslyšeli.

A TADY máte návod na to, jak vyfotit parádní fotku blesku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články