6 tipů jak řídit, když máte trojku na žíle – G.cz
Vyhledávání

6 tipů jak řídit, když máte trojku na žíle

Nikoho nenavádíme. My jenom radíme...

1. Zavřete jedno oko

www.collativelearning.com collativelearning.com Připravíte se tím sice o prostorové vnímání, ale neuvidíte křižovatku nebo značku dvakrát. Vždy se soustřeďte na pravý okraj silnice, jde o stejné pravidlo, jako když řídíte v mlze.

2. Otevřte všechna okna

usnout gifbin.com Proud chladného vzduchu osvěží, udrží ve střehu a v tom lepším případě slouží k zjištění rychlosti, kterou se právě pohybujete. Hlavně žádné zmatky, pokud na vás nečekaně foukne...

3. Obě ruce na volantu v poloze tři čtvrtě na tři

volant Když jsem jste na plech, je mnohem snadnější a srozumitelnější vnímat svět v základních osách. Poloha rukou v pozici tři čtvrtě na tři (levá úplně vlevo, pravá úplně vpravo) pomůže opilé mysli uvědomit si základní kotevní body reality. Dalším důležitým tipem je na volantu nepřehmatávat a neručkovat. Pokud to hrozí, zastavte a jeďte krokem.

4. Dvojka, trojka, nikdy plný plyn

jalopnik jalopnik Když máte automat, je to jedno. S manuální převodovkou se musíte rozjet na jedničku a poté udržet rychlost. Ale rozumnou a nenápadnou! Ideálně 40-50 km/h, stejně vám to přijde jako let hyperprostorem, navíc máte spoustu prostoru pro korekce chyb a celkem malou šanci, že přizabijete sebe nebo někoho dalšího. Vždy musíte být v opilém předstihu připraveni dupnout na brzdu, vždycky!

5. Když nabouráte, neusněte

jj am sleep jj.am Tak jste to podělali. Z kapoty se valí kouř, máte pěknou otlačeninu od pásů přes levé rameno. Skončilo to a je čas jít spát? Kdepak. I když pohodlná sedačka láká k šlofíku, musíte se sebrat a postavit se situaci, zjistit, jestli je někdo zraněný a zavolat pomoc. Pokud ne, jste ještě sobečtější svině, než ta, která sedla ožralá za volant.  

6. Nedělejte to!

Může se naskytnout příležitost, kdy není vyhnutí a vy musíte sednout do auta pod vlivem. Třeba že musíte odvézt krvácejícího kamaráda/kamarádku z odlehlého místa k lékařům. Jinak berte tyto rady za bezpředmětné, nejsou k tomu, abyste se proháněli nalití po silicích. Jinak vás stihne mocný hněv! mini-saint-christopher-1524 Sv. Kryštof, patron poutníků a řidičů. Foto: Bůh    
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články