6 starších her s nádhernou grafikou, které si teď zahrajete i na průměrném PC – G.cz
Vyhledávání

6 starších her s nádhernou grafikou, které si teď zahrajete i na průměrném PC

Kdysi představovaly technickou špičku a počítače se s nimi pěkně zapotily. Dnes je v pohodě spustíte i na starší šunce. Konzolisté - nesmějte se nám!

1. Crysis 1 (2007)

Crysis-Console-ScreenShot0114 ea.com Americká armáda získá v blízké budoucnosti přístup ke speciálním nanooblekům, které umí svého nositele zneviditelnit, ochránit před střelbou, dát mu nadlidskou sílu nebo umožnit, aby skákal a běhal nad limity lidského těla. Speciální jednotka, vybavená tímto nádobíčkem, se vypraví na odlehlý ostrov poblíž filipínského pobřeží, kde se to jen hemží čínskými vojáky. A hned po nepovedeném výsadku se ukáže, že se na ostrově prohání něco mnohem nebezpečnějšího než Asiaté s kalašnikovy. Pokud jste kdysi chtěli otestovat svůj počítač na samotné maximum, spustili jste tuto hru na plné detaily a sledovali, jak... se... mění... v... přehlídku statických obrázků. Může za to detailní otevřené prostředí, které jste mohli využít ke svému prospěchu a nepozorovanému přiblížení k nepřátelským základnám, i velmi realistická fyzika, která v tomto téměř otevřeném světě dokázala vytížit procesor a grafickou kartu na hranici zhroucení. Ale kromě stealth prvků tu byly i boje s tankovými svazy, létání VTOL transportérem a na závěr bitva na palubě letadlové lodi, za kterou by se nemusel stydět ani Michael Bay.  

2. The Saboteur (2009)

the-saboteur-pc-eiffel-tower_656x369 ea.com Píše se rok 1940. Irský automechanik Sean Devlin se chystá na svůj první profesionální závod v německém Saarbrückenu. Proti němu stojí důstojník SS Kurt Dierker, který ho velmi špinavým způsobem obere o první místo. A pak zabije jeho nejlepšího kamaráda Julese. Za nějakou dobu se Sean nachází v okupované Paříži, když ho osloví vůdce tamních partyzánů. Štvou tě náckové? Tak nebreč a pojď s tím něco udělat. Vše se odehrává v otevřeném světě, který představuje zmenšenou Francii - jsou tu všechny známé lokace, včetně Eiffelovy věže, Montmarteru, Vítězného oblouku i lány francouzského venkova. To vše vyvedené s takřka maniakálním smyslem pro detail. Zajímavým grafickým prvkem je hra s barvami - pokud je některá oblast okupována německými vojáky, je černobílá, až na červené vlajky se svastikami. Pokud ji osvobodíte, začne žít barvami, což představuje náladu místních obyvatel, kteří už nejsou (moc) utlačováni. Saboteur vám zabere hezkých pár desítek hodin, ve kterých budete ničit sklady paliva, bojovat v pařížských stokách, provádět sabotáže na německých stanovištích, závodit a tak dále. To vše v honbě za Dierkerem, který vám zabil kámoše. A vsaďte se, že to schytá extrémně teatrálním způsobem, ale budete se muset snažit, abyste toho sviňáka dostali.  

3. Call of Duty 4: Modern Warfare (2007)

gfs_86933_2_2 gamefaqs.net První a v podstatě nejúspěšnější díl série, která posunula značku Call of Duty do současnosti. Ruští ultranacionalisté jsou na vzestupu a jejich velitel Imran Zakhaev má pod palcem jaderné zbraně. Vžijete se do role několika vojáků speciálních i obyčejných jednotek nebo třeba do kůže operátora létající pevnosti AC-130 Spectre. Je to akční jízda od A až do Z, sice až na výjimky striktně lineární, ale s takovou kadencí působivých scén a různorodých prostředí, že vám i dnes bude přecházet zrak.  

4. Far Cry 2 (2008)

far-cry-2-images-photos-0322215913 ign.com Vydejte se v roli žoldáka do jisté africké země a pokuste se zlikvidovat obchodníka se zbraněmi s přezdívkou Šakal - je tu opravdu obrovský otevřený svět, využívejte počasí nebo různou denní dobu, zapalte step a nechte v ní nepřátele cynicky uhořet - ale vězte, že hra vám nic neusnadní. Orientujete se podle normální mapy, bojujete s malárií a musíte kličkovat mezi jednotlivými frakcemi, pro které plníte různé a často protichůdné úkoly.  

5. The Elder Scrolls: Oblivion (2006)

Jak už je v sérii The Elder Scrolls zvykem, jste vězeň, který se díky náhodě dostane na svobodu. Ve vaší cele je schovaná úniková chodba, přes kterou zdrhá císař Uriel Septim sedmý, kterého mimochodem nadaboval Patrick Stewart - kapitán Pickard ze Star Treku. Musíte najít jeho nástupce a zabránit vpádu pekelných sil (jejich svět vypadá jako sopka, kombinovaná s SM salonem) do vašeho světa. Grafický engine, který použilo studio Bethesda, je známý téměř neomezenými možnostmi úprav od hráčů - detailnější textury, modely, grafické filtry a tak dále. Je tedy na vás, jestli si hru zahrajete v původní podobě, nebo použijete tolik doplňků, že se z vašeho PC stane po dvou minutách atomový hřib.  

6. Driver: San Francisco (2011)

DRVSF_S_017_IG_DirtTrackEscapeLogotcm2119729 driver-thegame.ubi.com Co může dělat policajt, který upadne do kómatu? Odpověď zní: převtělovat se do různých řidičů v San Franciscu. Neděste se herní mechaniky, vyletíte do vzduchu ve stylu satelitních snímků z mapy.cz a přistanete v libovolném autě. Tak můžete posílat auťáky na kolizní kurz proti ostatním při závodech či honičkách, blokovat křižovatky nebo děsit instruktora autoškoly při zběsilé jízdě. Čeká na vás více než stovka oficiálně licencovaných strojů, od muscle cars přes Fiat až po Pagani. A teď se vám budou hýbat svižně.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články