6 hlášek, které asi slýcháte, když vezete maminku v autě – G.cz
Vyhledávání

6 hlášek, které asi slýcháte, když vezete maminku v autě

Není se co divit, že naše matky tak dobře rozumí silničnímu provozu, den co den jich na silnici vidíme tisíce, jejich poznávací znamení jsou - vzpřímený sed, vytáhlý krk, vyhrnuté rukávy, naboso nebo ve spešl řídících botičkách.

Jordanka Jirásková
Jordanka Jirásková 20.5.2014, 17:00

Nesmyslné a bezpředmětné připomínky, přesto musí padnout:  

1. Rychlost

Nejprve máti stanoví rychlost, kterou je ochotna akceptovat, někdy ještě dřív než se dostanete na hlavní silnici, nedej bože dvouproudovku nebo dokonce dálnici, už hlásá: "Máš to moc, máš to moc, zpomal! " Ze 70 tedy zpomalíte na 50.  

2. Znamení

ll Foto: youtube.com Odbočujete doprava na cestě, kterou jezdíte 20 let, ruku máte už ze zvyku připravenou na páčce snad 500 metrů před odbočkou, přesto stejně slyšíte, krátce, tiše, ale přesto důrazně:  "BLINKR!"  

3. Brzdy

Vjíždíte do centra města, blížíte se k místu, kde je většinou tutově zácpa, dopředu už tedy počítáte, že na vás brzy vybafne po plynulé jízdě jedno velké parkoviště, navíc máte rychlost jízdy upravenou již po předchozí matčině instrukci, takže místo padesátky jedete čtyřicet. Zdaleka ale nemáte vyhráno, červená brzdová světla auta, jež se objeví před vámi, pro vaši matku znamenají jistou smrt a tak křičí: "BRZDÍÍÍÍÍÍÍ!"  

4. Zatáčka

Jste již poučeni z předchozích bodů, jedete tedy velmi opatrně, abyste se ušetřili další instrukce, v tom ale přijde zatáčka, velmi důsledně točíte volantem na požadovanou stranu, maminka ale stejně z dobré vůle pro jistotu připomene: "Toč to, toč to!"  

5. Přednost

Vjíždíte na křižovatku, rozhlížíte se, čekáte, až projedou vozy zprava, už už přichází vaše chvíle, nohu už máte na plynu a v tom slyšíte: "Máš to dobrý, můžeš, rychle!"  

6. Předjíždění

Kde se vzal, tu se vzal, starý dobrý český traktor, plně naložen hnojem si to kulí třicítkou. Cesta je nepřehledná, z každé zatáčky vyjíždí auta. Ve strachu z další instrukce už raději čekáte, až lépe uvidíte a budete tak moci bezpečně předjet, tentokrát bez připomínek... Matka ale překvapí a zkušeně povzbuzuje k předjíždění: "Teď to šlo, teď si mohl(a)..!"  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články