6 počítačových her, které vám letos nesmí ujít – G.cz
Vyhledávání

6 počítačových her, které vám letos nesmí ujít

My hrajeme, vy hrajete. Na tyto kousky se letos nejvíc těšíme. A vy? Dejte nám vědět, co budete letos pařit vy.

1. Wolfenstein: The New Order

Wolfenstein-The-New-Order-wreckage videogamewriters.com Nejnovější pokračování příběhu agenta B. J. Blazkowicze, který u původního Wolfensteina odstartoval první vlnu stříleček z vlastního pohledu. Odehrává se v alternativním roce 1960 poté, co nacisté zvítězili v druhé světové válce. Těšte se na akční řežbu, ale pozor - tentokrát můžete zkusit i tichý postup se zbraněmi s tlumičem. Náckové samozřejmě během let své vlády technicky pokročili, takže budete bojovat futuristickými zbraněmi proti robotům a dalším věcem, o kterým se ve skutečnosti wehrmachtu ani nesnilo. Kromě střílení a plížení bude přítomen i humor - například světový pohár ve fotbale, při kterém náckové podvádějí tím, že střílejí konkurenční hráče. Nebo klasické popové hity, překopané do němčiny. Vychází 20. května.  

2. Child of Light

homepage_slide_child_of_light_screenshot_village_127572 childoflight.ubi.com Kouzelná, pohádková, nádherná věc, která kombinuje klasickou skákačku s RPG prvky a tahovými souboji, ty ovšem vyžadují načasování vašich útoků a dalších aktivit. V roli bůh-ví-proč rakouské princezny Aurory se ve spánku propadnete do světa jménem Lemuria, kterému zlá temná královna ukradla slunce. Auroře pomáhá poletující světélko jménem Igniculus, za které může hrát jiný hráč, pokud jedete po síti. Kromě fantastické kreslené grafiky a parádního soudtracku vás určitě zaujmou vzkazy, které vám mohou nechat ostatní hráči přímo ve vaší hře. Varují před nepřítelem, nasměrují vás ke skrytému pokladu a tak dále. Malé varování, zejména pro majitele PC s procesory AMD Athlon X2 nebo A8. Papírově splňují minimální požadavky, ale chybí jim sada instrukcí SSE 4a, bez které hru nespusíte.  

3. Alien: Isolation

aiscreenshot980x55105 www.alienisolation.com Vítaná změna v herní sérii o vetřelcích, kterou zneuctil příšerný poslední díl Colonial Marines. Isolation vám zprostředkuje zážitky podobné těm, které si užila Ellen Ripleyová v prvním filmovém dílu. Z pohledu její dcery Amandy. Na stanici Sevastopol zdrháte před zmutovaným vesmírným zabijákem, podobně jako jiní přeživší obyvatelé, což bude určitě zajímavá zápletka pro survival horor, který vás vyděsí k smrti. Musíte počítat se zvukem, světlem, občas zatajit tech, aby vám Alien nevykousl mozek z hlavy. Hra má vyjít 7. října.  

4. Dragon Age III: Inquisition

Party_04_WM_web www.dragonage.com Návrat ke kořenům, a notně vylepšený. Po skvělé jedničce a naprosto odfláknuté dvojce se studium BioWare rozhodlo udělat tentokrát všechno správně. Takže budete mít na výběr, jakou rasu či pohlaví bude mít vaše postava, která konečně prozkoumává otevřený svět. Vrací se taktický RPG pohled na souboje, je tu zvyšování vašeho vlivu prostřednictvím dobývání pevností a také strategická rozhodnutí o nasazení svých vojáků. Pokud máte uložené své staré pozice z jedničky a dvojky, určitě je nemažte. Podobně jako v sérii Mass Effect od stejného studia mohou rozhodnutí, která jste udělali ve starších hrách, ovlivnit děj v této hře. A těšte se na staré známé postavy, třeba čarodějnici Morrigan (kterou jste za správných okolností mohli v prvním dílu oplodnit) nebo veksláckého trpaslíka Varrica, kterému byl inspirací Roman Skamene ve filmu Bony a klid. Datum vydání je stanoveno na 7. října.  

5. South Park: The Stick of Truth

2495881-south-park-the-stick-of-truth_2013_06-10-13_002 www.giantbomb.com Pro fandy seriálu povinnost. Pokud vás příjemně nastartovaly sedmý až devátý díl sedmnácté série, které parodovaly seriál Game of Thrones, toto je jejich pokračování. V podstatě jde o navazující epizodu, ve které hrajete hlavní roli vy. Vytvořte postavu a vrhněte se do souboje elfů (vedených Kylem) proti lidem (vedeným jako vždy zákeřným Cartmanem), kteří se nakonec musí spojit v boji proti nečekanému nepříteli, který uchvátil mocnou Větev pravdy. Což je obyčejná větev. Děti v South Parku si vytvoří hru na hrdiny a vy bojujete podle jejich pravidel, samozřejmě v notě nekorektního a mnohdy fekálního humoru. Hra už je nějaký pátek na trhu a pokud máte rádi městečko South Park, potrháte se u ní smíchy.  

6. Watch Dogs

2.bmp2_ www.ps4site.com Informační válka ve futuristickém Chicagu, které je ovládáno centrálním operačním systémem. Jemu se musíte v roli hackera Aidena Pearce postavit a využít své schopnosti proti němu. Kamery, semafory, identifikace obyvatel, to vše vám bude k dispozici. Občas vám do hry vpadne cizí hráč, kterého musíte detekovat a zneškodnit, to samé můžete udělat i vy. Vychází 27. května.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články