10 důvodů, proč by měl Leonardo DiCaprio letos konečně toho Oscara dostat

Obrázek uživatele Vaclav Rybar
04.1.2016, 13:01

Leo sbírá jednu nominaci za druhou, ale sošky se mu vyhýbají jako čert kříži. Zasedla si na něj snad Akademie? A vyjde to už konečně letos? DiCapriovu smůlu vám přiblížíme v deseti gifech, kterými žije celý internet.

1. Už to není utřinos

Leo začínal hodně brzy, ostatně jeho výkon v Co žere Gilberta Grapea? si mnozí pamatují dodnes. Málokterý dětský herec dokáže vyrůst v herce dospělého, ale Leovi se to rozhodně povedlo.

2. Titanik je dávnou minulostí

S Cameronovým Titanikem a rolí lamače dívčích srdcí ho spojovala kritika snad až příliš dlouho, dokonce i ve chvíli, kdy točil několikátý film se Scorsesem a jasně ukázal, že má to zvládnout s přehledem i náročnější role.

3. Scorsese ho skoro adoptoval

Se Scorsesem si DiCaprio padl do oka stejně jako kdysi De Niro. Bylo z toho několik opravdu skvělých filmů, ale žádný Oscar. Že by lepší konkurence, mizerný timing nebo rovnou zákulisní konspirace?

4. Má čuch na parádní role

Nejen Scorsese, ale i Nolan, Mendes nebo Iñárritu dali Leovi šanci zazářit. A pořád se ne a ne trefit do toho ‚hereckého Stanley Cupu‘.

5. Je to hvězda

DiCapria by teoreticky mohlo hřát pomyšlení na vydělané miliony, jachty kotvící v Monaku a spousty holek, co se s ním chtějí vyspat. Jenže ani všechna světská sláva a bohatství zjevně nezacelí tu díru v srdci. Čekání na zlatého plešouna nedá Leovi spát.

Jakých je dalších pět důvodů? Leovy uhrančivé oči? Jeho nepopiratelné zásluhy? To že dře jako kůň, a přitom jen marně doufá? Nebo že mu to snad všichni přejí? Dozvíte se na následující straně.

1 z 2 stránekDále

Komentáře