10 důvodů, proč by měl Leonardo DiCaprio letos konečně toho Oscara dostat – G.cz
Vyhledávání

10 důvodů, proč by měl Leonardo DiCaprio letos konečně toho Oscara dostat

Leo sbírá jednu nominaci za druhou, ale sošky se mu vyhýbají jako čert kříži. Zasedla si na něj snad Akademie? A vyjde to už konečně letos? DiCapriovu smůlu vám přiblížíme v deseti gifech, kterými žije celý internet.

Václav Rybář
Václav Rybář 4.1.2016, 13:50

1. Už to není utřinos

Leo začínal hodně brzy, ostatně jeho výkon v Co žere Gilberta Grapea? si mnozí pamatují dodnes. Málokterý dětský herec dokáže vyrůst v herce dospělého, ale Leovi se to rozhodně povedlo.

2. Titanik je dávnou minulostí

S Cameronovým Titanikem a rolí lamače dívčích srdcí ho spojovala kritika snad až příliš dlouho, dokonce i ve chvíli, kdy točil několikátý film se Scorsesem a jasně ukázal, že má to zvládnout s přehledem i náročnější role.

3. Scorsese ho skoro adoptoval

Se Scorsesem si DiCaprio padl do oka stejně jako kdysi De Niro. Bylo z toho několik opravdu skvělých filmů, ale žádný Oscar. Že by lepší konkurence, mizerný timing nebo rovnou zákulisní konspirace?

4. Má čuch na parádní role

Nejen Scorsese, ale i Nolan, Mendes nebo Iñárritu dali Leovi šanci zazářit. A pořád se ne a ne trefit do toho ‚hereckého Stanley Cupu‘.

5. Je to hvězda

DiCapria by teoreticky mohlo hřát pomyšlení na vydělané miliony, jachty kotvící v Monaku a spousty holek, co se s ním chtějí vyspat. Jenže ani všechna světská sláva a bohatství zjevně nezacelí tu díru v srdci. Čekání na zlatého plešouna nedá Leovi spát.

Jakých je dalších pět důvodů? Leovy uhrančivé oči? Jeho nepopiratelné zásluhy? To že dře jako kůň, a přitom jen marně doufá? Nebo že mu to snad všichni přejí? Dozvíte se na následující straně.

Další strana

Podobné články

Doporučujeme

Další články