6 nejvyšších vyhlídek na světě – G.cz
Vyhledávání

6 nejvyšších vyhlídek na světě

Někomu stačí vylézt na Petřínskou rozhlednu, někomu na Špilas. Na okolí se ale dá koukat i z mnohem větší výšky. Takže hurá do světa!

Tomáš Marný
Tomáš Marný 21.3.2014, 09:00

6. Willis Tower, Chicago

06-Sears_Tower_ss http://commons.wikipedia.org 06-chicago-skydeck-xenianova.wordpress.com http://xenianova.wordpress.com Willis Tower je nejvyšší mrakodrap v Chicagu a druhý nejvyšší na západní polokouli hned za novou budovou World Trade Center v New Yorku. Dříve se tomuto věžáku říkalo Sears Tower, ale vyhlídka z něj je stále stejně úchvatná i po přejmenování. Ve 103. patře ve 412 metrech nad zemí máte celé Chicago jako na dlani a ti odvážnější se tu rádi zvěčňují ve skleněných boxech vystupujících z budovy přímo nad ulici.  

5. CN Tower, Toronto

05-Cntower2 http://commons.wikipedia.org 05-Edgewalk-thegridto.com http://thegridto.com Až do roku 2007 se jednalo o nejvyšší věž na světě s vyhlídkou. Tento rok ji ale překonala stavba současné nejvyšší budovy na světě, mrakodrap Burdž Chalífa v Dubaji. To ale nic nezměnilo na tom, že tu stále funguje vyhlídka pro návštěvníky a to až ve 447 metrech nad zemí. Říká se jí SkyPod. Pokud jste blázni, zkusíte si o trochu níže i Edgewalk.  

4. Tokyo Skytree, Tokio

04-Tokyo_Sky_Tree_2012_Ⅳ http://commons.wikipedia.org Tokio si z této monstrvěže můžete prohlédnout ze 450 metrů nad zemí. Zážitkem je i cesta nahoru a dolů v proskleném výtahu...  

3. Burdž Chalífa, Dubaj

03-Skyline_of_Dubai,_with_the_Burj_Khalifa_dominating http://commons.wikipedia.org 5 http://500px.com Je to paradoxní, ale vyhlídka v nejvyšší budově světa je v tomto žebříčku až na třetím místě. I když Burdž Chalífa měří téměř 830 metrů, turisté se mohou kochat z pouhých 452 metrů. I tak to ale stojí za to a když jsou správné mraky, tak tuplem.  

2. Šanghajské světové finanční centrum, Šanghaj

02-shanghai-world-financial-center-1600ft-orangesmile.com http://orangesmile.com 02-SWFC_Observation http://commons.wikipedia.org O tom, že Číňané musí mít vždy něco extra, svědčí, že vyhlídka v budově SWFC je nejen v úctyhodných 474 metrech nad zemí, ale navíc tu chodíte po průhledné podlaze... Škoda, že něco vidíte jen výjimečně, když město nehalí smog.  

1. Canton Tower, Kanton

01-CantonCropRelease-prweb.com http://prweb.com A nejvyšší vyhlídkou na světě se stává... Opět čínská věž. Na té v Kantonu se budete moci rozhlížet z těžko uvěřitelných 488 metrů. A kromě toho je věž velmi povedená i po architektonické stránce.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články