6 nejlepších her ze světa Star Wars – G.cz
Vyhledávání

6 nejlepších her ze světa Star Wars

Na tyto znalosti sice nikoho nesbalíte, ale hodí se na osamělé večery...

1. Jedi Knight: Dark Forces II (1997)

1080 loadedpcgames.com Otec rebela Kyla Katarna je zavražděn temným pánem Jerecem, který hledá tajemné údolí Jediů, ve kterém je skryta obrovská moc. Hlavní hrdina se tedy vydává na dlouhou cestu za pomstou a také sebepoznáním, během které se z něj stane plnohodnotný rytíř Jedi. Druhé Dark Forces mají v rukávu několik es - například vylepšování schopností, takže zatím co na začátku okolo sebe máváte slabou pistolkou, ke konci umíte škrtit nepřátele na dálku, metat blesky nebo si přitáhnete předměty přímo do ruky. dark mobygames.com Pak je tu neskutečná variabilita prostředí a opravdu obří mapy s velmi povedeným leveldesignem. Navštívíte pirátské město Nar Shadaa, svou domovskou planetu Sulon, kterou okupují zbytky imperiálních sil se základnou v obří věži, budete utíkat z vesmírného křižníku, který padá k zemi a ve kterém se každou chvíli obrací gravitace - žádná nuda. A pak jsou tu fantastické filmové předěly s živými herci. Jak už bývá zvykem, na konci se můžete přiklonit na stranu dobra, či zla.  

2. Knights of the Old Republic II (2005)

K2_00076 dsogaming.com Probouzíte se na těžařské stanici, kterou někdo vystřílel takřka do posledního živáčka. Nevíte, kdo jste, společnost vám dělá akorát nepříjemná a divná stařena, která vás neustále poučuje a také okolo sebe mává světelným mečem. Tak začíná příběh, ve kterém odhalujete letitou křivdu, kterou jste spáchali během Mandalorianských válek a povstání, vedeného ambiciózním vojevůdcem Darth Revanem. s1080 store.steampowered.com Dvojka je stejně jako jednička hutné RPG, ale oproti prvnímu dílu má jednu nesmírně pozitivní vlastnost. I "hodné" rytíře Jedi umí vykreslit jako sraby, slabochy nebo blázny a také vás umí potrestat za páchání dobra. Svět zde není vykreslen černobíle, ale v mnoha odstínech šedi podle lidských vlastností postav, což je mimořádně osvěžující.  

3. The Force Unleashed (2008)

ek store.steampowered.com Chcete vědět, jak vlastně začalo povstání proti Imperátorovi a Darth Vaderovi? U malého kluka, kterému Impérium zavraždilo rodinu. Vader ho vezme pod svá křídla a udělá z něj svého osobního vraha. Kluk jménem Galen Marek tak loví Jedie a je posílán na tajné mise pod kódovým jménem Starkiller - tak se mimochodem podle původního plánu George Lucase měl jmenovat Luke Skywalker. Z Galena se postupem času stane tak mocný bojovník, že dokáže díky síle strhnout z nebe i křižník třídy Imperial-II, což je jedna z nejlepších a zároveň nejvíc frustrujících scén z celé hry. Nakonec se vše obrátí proti Vaderovi, ale nechceme nic prozrazovat předem. force-unleashed_star-destroyer gamingbolt.com  

4. Lego Star Wars: The Complete Saga (2009)

Lego-Star-Wars-The-Complete-Saga-lego-star-wars-29004890-800-600 lucasarts.com Nejlepší způsob, jak zasvětit vašeho špunta do světa Star Wars - pomocí kostiček. Scény mají komický nádech a není tu žádné násilí, nepřátelé se prostě rozsypou na základní díly. Nejlepší je, že hrou můžete procházet ve dvou při kooperativním multiplayeru. Hra se věnuje všem filmům, tedy epizodám jedna až šest.  

5. Republic Commando (2005)

71080 store.steampowered.com Příběh z éry Klonových válek sledujete očima velitele speciálního čtyřčlenného komanda Delta. Váš tým se skládá z ostřelovače, demoličního experta a hackera - sice jde o klony, ale všichni mají svou zvláštní povahu, takže hláškují jako o život. Hned první mise vás zavede na planetu Geonosis, kde probíhají boje z konce druhého filmového dílu, podíváte se také na loď třídy Acclamator-I nebo na domovskou planetu Wookieů Kashyyk.  

6. Battlefront (2004)

star_wars_battlefront_11 videogamer.com Pokud máte rádi hromadné bitvy se spoustou hráčů ve stylu Battlefieldu, tento (byť starší kousek) by vám neměl uniknout - jde v podstatě o to samé v bledě starwarsovém. Příští rok má vyjít nový díl, který vyvíjí přímo studio DICE, autoři Battlefieldů.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články