1. Posel z pekla
greenfirefarms.com Kohout plemene Ayam Cemani má černé peří, nohy, drápy, zobák, hřebínek, laloky, ale pozor: také maso a orgány a dokonce i kosti. Prostě komplet všechno. Slepice snáší kupodivu bílá vejce s mírně růžovým nádechem. Kohout, který vypadá jako posel z pekla pochází z ostrova Jáva v Indonésii. Do Evropy byl poprvé přivezen v roce 1998. Jejich chov momentálně probíhá i u nás a na Slovensku.
2. Onyxově černá vodka
childfreechic.com 40% britská vodka Blavod je netradičně zbarvená díky černému Catechu – extraktu z barmské akácie. Chuť a vůně vodky není tímto barvivem nikterak ovlivněna. Černá vodka je ale hitovka. Zdaleka na ni nesází jenom Blavod. Skvěle chutná v koktejlu pojmenovaném Temný rytíř (vodka plus citronáda).
3. Černý toaleťák
kleurrr.eu Toaleťáky se sudoku jsou nuda. Chcete si připadat dekadentně i tam, kam i král chodí sám? Pak je černý toaleťák jasná volba. Pořídíte ho třeba TADY.
4. Pěkně uleželé vejce
martinarium.wordpress.com Děsně smrdí (po síře a čpavku jako domnělé peklo), ale prý je to úžasná pochoutka. Pei Dan – čínská "sto-" nebo "tisíciletá vejce" – se na několik týdnů až měsíců (masově produkovaná vejce zrají dva týdny) konzervují ve směsi hlíny, popela, vápna, soli a rýžových otrub. Teprve pak je to to pravé pošušňáníčko. Chutnají prý trochu jako sýr s modrou plísní. Bílek nekompromisně zčerná (méně uleželé vejce bývá tmavě jantarové), žloutek má světlezelenou až šedou barvu. Ochutnat se má všechno. A tohle se aspoň nehýbe.
5. Ještě exotičtější paella
estolosdevida.bolsamania.com Arros Negre, se připravuje podobně jako oblíbená španělská paella, ale vypadá trošičku jinak. Za všechno může inkoust olihní. Obsahuje i olihně samotné, sépie, bílou rýži, česnek, zelené Kubánské papriky, sladké papriky, olivový olej a vývar z mořských plodů. Často se přidávají i další mořské potvory kromě výše uvedených. Tento pokrm je nejoblíbenější ve Valencii, Katalánsku, ale také na Kubě a v Portoriku.
6. Temný hambáč
justsomething.co Japonská pobočka řetězce Burger King se vytasila s ponurou raritkou – cheesburgerem s černou houskou, sýrem i omáčkou. Temný odstín omáčce dodává – stejně jako výše uvedené "paelle" – černý sépiový inkoust, zatímco houska a sýr jsou obarveny bambusovým uhlím. Maso je sice jako obyčejně nudně hnědé, ale aspoň je v něm zvýšený podíl černého pepře. Možná by mohli zkusit maso z drůbeže Ayam Cemani, aby to měli komplet. Zas tak horká novinka to ale není. Burger King prodával černý burger v limitované edici v Japonsku už v roce 2012.
A TADY máte 9 věcí vyrobených z uhlí, o kterých byste si to ani nepomysleli.