6 nehorázně předražených výrobků běžné spotřeby

Obrázek uživatele Elsa K.
02.01.2017, 19:50

Tohle je i na zlatou mládež se zlatými kreditkami silné cibetkové kafe.

1. Zubní pasta s čokoládou

realitypod-com realitypod.com Firma Theodent se svojí luxusní řadou „Rennou“ cílí na zazobané zuby. Jedna tuba stojí kolem 100 dolarů a obsahuje částečky čokolády. Neříkali nám náhodou rodiče, že čokoláda kazí zuby? Ale za ty prachy... Nekup to.

2. Kopi Luwak – nejdražší káva na světě, která prošla trávicí soustavou cibetek

catpoopcoffeeinc-com catpoocoffeeinc.com Cibetky, malé šelmy, které připomínají kočky zkřížené s lasičkami, se standardně živí hlodavci, drobnými ptáky a ovocem. Akorát na ostrovech Jáva, Sumatra a Sulawesi si přilepšují bobulemi kávovníku, které bez kousání spolknou. Jejich trávicí ústrojí rozloží jenom slupku a samotná zrna vyjdou opět na světlo boží neporušena. Jejich struktura se ale mění. Zrna jsou poté důkladně očištěna, osušena a zbavena dalších dvou vrstev (celkem mají vrstvy čtyři). V zrnech díky trávicím šťávám cibetek probíhá chemický proces – jistý druh fermentace (kvašení) způsobené enzymy a bakteriemi. Díky tomu káva při pražení získá naprosto originální chuť, po které se mohou bohatí lidé utlouct. Ti chudí si ji totiž nemohou ani omylem dovolit.

Probíhají i pokusy o ‚přirozenou‘ masovější výrobu. Ale cibetky do toho házejíy vidle. V zajetí jim kávovník moc nechutná. To by ale producenti nebyli ti ‚správní‘ businessmani, kdyby se na city cibetek nevykašlali a nezavřeli je do klecí, přičemž jim zrna do chřtánu cpou násilím. Na kruté zacházení se zvířaty upozornila poprvé v roce 2013 BBC.

Pikantní je nejen chuť téhle neobvyklé kávy, ale zároveň i její cena, která je uměle vyhnaná vzhůru nejen prodejci, ale už i samotnými výrobci a překupníky. A jak přesně takový kávový zázrak chutná? Prý kořeněně, s příchutí karamelu a čokolády nebo jako likér s divokým kořením, pomerančovou marmeládou a rebarborou. Můžete ji vyzkoušet. Třeba TADY vás 100 gramů vyjde na 1200 korun.

3. Golden Phoenix Cupcake – hříšně drahý sladký košíček

worldrecordacademy-com worldrecordacademy.com

Kde jinde než v Dubaji byste si mohli dát jeden z nejdražších zákusků na světě? Golden Phoenix Cupcake, který je vytvořený z té nejlahodnější a nejkvalitnější myslitelné čokolády a potažený 23karátovým jedlým zlatem vytvořili v Dubai’s Bloomsbury’s Cupcakes store a vypláznete za něj přibližně 1000 dolarů. Jeho tvůrcům ale budiž ke cti, že polovinu výdělků z prodeje těchto spektakulárních laskomin věnují ve prospěch Světového potravinového programu (WFP) - největší světové humanitární organizace, která ročně distribuuje zhruba 4 miliony tun potravin potřebným. Z jednoho prodaného košíčku tak bude možno nakrmit 1850 dětí. Ještě dražší je ale dezert Frrozen Haute Chocolate. Ten vás vyjde na krásných 25000 dolarů.

A jak takové sladké zlatíčko vzniká? Podívejte se:

4. Pivo z Antarktidy

elelmiszer-hu elelmiszer.hu Tedy lépe řečeno, z vody, konkrétně z rozpuštěného ledovce, z Antarktidy. Antarctic Nail Ale Beer, kterého bylo vyrobeno jen 30 lahví, vyprodukovala Sea Shepherd Conservation Society – organizace, která srdnatě bojuje za práva velryb. Kus ledovce vytesali, jak již bylo řečeno, na Antarktidě, roztavili ho v Tasmánii a uvařili z něj pivo v australském Perthu. Veškerý výtěžek – přičemž jedna lahev stála 800 dolarů – šel na podporu výše zmíněné organizace.

5. Balená voda je drahá...

therichest-com2 therichest.com Ale žádná nemá na Acqua di Cristallo Tributo Modigliani. Přece jen 60 000 dolarů za tři čtvrtě litru, to už je slušná palba. ‚Na vině‘ je pochopitelně maximálně exkluzivní láhev vyrobená z 24karátového zlata. Můžete si ji ale pořídit i v jiných edicích - matná zlatá, stříbrná, stříbrná matná, křišťálová nebo různě nakombinovaná. Láhve, které nejsou z ryzího zlata, se prodávají za 3600 dolarů. Všechny pěkně v koženém pouzdře. Kromě vody z Francie nebo Fidži obsahují 5 miligramů zlatého prachu.

6. Zlatý hajzlpapír

boomsy-com boomsy.com Pokud se nemůžete rozhodnout, jestli si penězi připalovat doutník nebo je rovnou házet do záchodu, zkuste mezistupeň. Pořiďte si třívrstvý 22karátový toaletní papír. Australská společnost, která ho vyrábí, vám ho doručí osobně. I s láhví šampusu. Poslíček od vás odkráčí s 1 376 900 dolary. Zatím si ho kupodivu nikdo ještě nekoupil.

A TADY máte 10 žen, které si něco takového mohou bezpochyby dovolit.


Komentáře

Doporučeno pro vás