6 kroků k zachování fajn atmosféry na pracovišti – G.cz
Vyhledávání

6 kroků k zachování fajn atmosféry na pracovišti

V kanceláři máte už pár týdnů dusno a s počasím venku to nemá nic společného? Asi je něco špatně. Zkuste najet na tenhle jednoduchý manuál, třeba se vzduch vyčistí.

Nikol von Rakonitz
Nikol von Rakonitz 18.6.2014, 13:00

1. Komunikace je základ

Dejme tomu, že jste persona A a potřebujete předat informaci personě B. Pokud takhle informace poputuje přes persony C, D, E a persona F poté sdělí personě B danou věc, pak persona A (vy) je pravděpodobně idiot.  

2. Klidně se ptejte

Pokud si s něčím nevíte rady, prostě se zeptejte. Kolegy nebo šéfa. Mělo by se to týkat tedy spíš práce. Ze debila nebudete, ukážete tím, že se zajímáte a že se nebojíte přiznat neznalost. To bude pracovnímu kolektivu sympatické.  

3. Oko za oko

Mějte na paměti, že to, co vyšlete, se vám taky vrátí. A to platí jak v dobrém slova smyslu, tak v tom špatném. Nabídněte občas kolegovi přátelskou výpomoc. Přineste mu kafe, pomozte mu s tiskovou zprávou… Až budete potřebovat pomoc vy, určitě si vzpomene. A jestli ne, tak je to hovado. Podpalte mu stůl. kontorslandskap  

4. Nebonzujte

Starejte se sami o sebe a práci ostatních nekomentujte. A před šéfem už vůbec ne. Žalobníčky nikdo nemá rád, milé děti.  

5. Tužte se

Občas je třeba utužovat vztahy i mimo pracoviště. Sem tam nějaká sklenička po práci vás nezabije. Nemusíte se zrovna snažit vytvářet životní přátelství, ale poklábosit o životě, oslavit menší úspěchy nebo oplakat společně smrt kolegova morčete, to kolektiv prostě spojí. Vyjadřujte účast. Vyplatí se to.  

6. Bacha na úlety

Dřív, než si začnete něco s kolegyní, podřízenou nebo nadřízenou, dvakrát měřte a až pak ji přefikněte. Protože pak už nikdy nebude nic jako dřív.   A kdyby nic z toho nepomohlo, můžete zkusit na uvolnění napětí alespoň TOTO.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články