6 kroků, jak se zachovat při srážce s blbcem (debilem) – G.cz
Vyhledávání

6 kroků, jak se zachovat při srážce s blbcem (debilem)

Říká se, že nejhorší je srážka s blbcem a je to tak.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 29.7.2016, 07:50

No, ale co dělat, když k tomu dojde? Existuje nějaký manuál, jak se má člověk zachovat, když narazí na debila? Ano, existuje.

Dáme si modelovou situaci. Stojíte ve frontě u pokladny. Před vámi se už deset minut dohaduje nějaký chlápek s nebohou pokladní ohledně toho, že cenovka u rohlíků byla koruna dvacet a ona mu naúčtovala korunu padesát a že prý to byla chyba té cenovky a ona za to nemůže. Jak tedy na to?

1. Krok – oslovte debila

Klidným, leč důrazným hlasem upozorněte opodál stojícího debila na svou přítomnost. Prostě zařiďte, aby si uvědomil, že tam jste.

Pokud nereaguje na váš klidný, leč důrazný hlas, převeďte ho do neklidné roviny. Hodí se si odkašlat, zapískat nebo vystřelit světlici.

2. Krok – napomeňte debila

Jakmile si získáte debilovu pozornost, slušně ho napomeňte. Poraďte mu, aby se z těch třiceti halířů neposral a důrazně mu připomeňte, že zdržuje celou frontu a chová se jako debil.

3. Krok – verbální sebeobrana

Debil není debilem jen tak. Ten si napomenutí nenechá líbit. Okamžitě vás začne slovně napadat. Klasickými verbálními berličkami debilů jsou věty typu: „Drž hubu, je ti po tom hovno“ nebo „Hleď si svýho, kreténe“.

Zde se hodí připomenout debilovi, aby vám laskavě netykal a klidným, leč důrazným hlasem mu vysvětlit, že je debilem, zdržuje frontu a nikdo na něj zde není zvědavý.

4. Krok – přijmutí výhružek

Debil v tomto okamžiku ztrácí nervy a začíná vyhrožování. Ubezpečuje vás, že není vhodné, abyste se do něho „sral“, jinak že prý uvidíte.

5. Krok – eliminace debila

Vezměte libovolný tupý předmět dostatečné délky (násadu od koštěte, nákupní vozík, šišku uheráku) a zasaďte debilovi několik ran do oblasti hlavy. Nejdůležitější obrana proti debilům je útok. Obecně se má za to, že moudřejší ustoupí, ale jsou situace, kdy si debil váš ústup nezaslouží.

6. Krok – Vychutnejte si ovace

Jakmile zneškodníte debila, celá fronta vám začne tleskat. Paní pokladní vám s dojetím podá ruku a manager prodejny za vámi přijde, aby si s vámi dal takzvaný high five. Je pravděpodobné, že celou frontou projede mexická vlna na vaši počest. Vychutnávejte si tyto pocity vítězství. Porazit debila je vždy dobrý pocit.

A TADY máte 7 každodenních debilů, kteří vám zkazí den.

Podobné články

Doporučujeme

Další články