6 faktů, které byste měli vědět o stewardkách a stewardech

Obrázek uživatele Tomas Marny
11.10.2014, 17:00
Vzpomeňte si na tyto body, až budete v letadle prudit, že chcete třetí pivo, i když máte nárok jen na jedno. Chovejte se slušně, i letušky a letušáci jsou jen lidé.

1. Mají spánkový deficit

jalopnik.com Nenechte se zmást poctivým make-upem, širokým úsměvem a vůní parfému. Je možné, že zrovna vaše letuška je na 10hodinovém letu po tříhodinovém spánku, protože má jetlag z předchozích výprav.  

2. S bublinkami, nebo bez?

flickr.com Ano, stewardky a stewardi se vás často opětovně ptají, co jste si to vlastně přáli. Zkuste si během dvaceti minut obsloužit 60 lidí a udržet při tom pozornost. A taky si k tomu pusťte hodně nahlas nějaký randál, abyste museli opravdu pečlivě naslouchat, jako v letadle.  

3. Mají nás rády/rádi

marthastewardess.com marthastewardess.com Stejně tak, jako celou svou práci. To, že s vámi letuška zrovna nechce laškovat, není tím, že by byla protivná, ale proto, že je v práci a vy nejste v letadle sami. Prioritou je vše zvládnout, všechny nakrmit, napojit, uklidit zbytky a pak, když zbude chvilka času, si s vámi klidně i pokecá. Čestný!  

4. Mají zničené zdraví

funmozar.com Vzpomeňte si prakticky na jakýkoli úraz, ale letušku nepřelstíte. Na rozdíl od vás, kteří jste připoutáni, se totiž po letadlech pochybují, a tak stačí malá turbulence a zlomené ruce, kotníky, nohy, pánve nejsou žádný problém. Povolání stewarda/stewardky je v USA dokonce na třetím místě v seznamu profesí, které lidem nejvíce ničí zdraví.  

5. Jsou osamělé/osamělí

pinterest.com Je to zvláštní, vždyť letušky i letušáci jsou neustále obklopeni lidmi, ale je to tak. Když už se se všemi rozloučí a mají volno, dost často jsou na druhém konci světa, takže se kontakty s jejich nejbližšími omezují pouze na Facebook a textové zprávy.  

6. Nustále někam cestují...

simpleiphone.net ...a tam spí! Co byste dělali po dvanáctihodinové šichtě vy? A když se někdy zadaří, že v cílové exotické destinaci mají pár dnů volna, dost často je tráví za dveřmi hotelového pokoje s cedulkou "Nerušit" na klice. Další dlouhá šichta se totiž blíží...   A jestli vás zajímají zázračná přežití černých pasažérů, klikněte SEM.

Komentáře

Doporučeno pro vás