6 zázračně přeživších černých pasažérů – G.cz
Vyhledávání

6 zázračně přeživších černých pasažérů

Chtěli byste se svézt zadarmo ukrytí v podvozku obřího letadla? Pár lidem se takové taxikaření poštěstilo. Šance, že přežijete, je ale pouhých 20 procent!

Václav Rybář
Václav Rybář 21.10.2017, 14:59

1. Yahya Abdi

Boeing-777-300_chassis_

Patnáctiletý teenager na sebe upoutal pozornost předloni, když přicestoval z Kalifornie na Havaj ukrytý v podvozku Boeingu 767. Krátce po startu ztratil kvůli nedostatku kyslíku vědomí, ale po přistání na Havaji se probral a začal se potulovat po ranveji. Úřady ho předaly místní sociálce.

2. Daniel Ihekina

Další teenager, tentokrát z roku 2013, měl při letu z Nigérie do Lagosu celkem štěstí. Vzhledem ke krátkému letu totiž stroj nevystoupal výš než do sedmi tisíc metrů, což je sice už na kyslíkovou masku, ale dá se to přežít. Průšvih pasažéra spočíval spíš v tom, že si myslel, že letadlo letí do Ameriky. Po přistání byl deportován zpět do své země.

3. Pardeep Saini

gear_

Bratři Sainiové utekli z Indie, protože se báli jisté sekty. Naskočili na letadlo do Londýna, ale z podvozku se jim už nepodařilo dostat dál do letadla. Pardeepův bratr zemřel ještě během letu, a když letadlo nad Londýnem otevřelo podvozek, spadl z výšky 700 metrů. Pardeep ovšem přežil několikahodinovou cestu v mínus šedesáti stupních a s nedostatkem kyslíku. Byl transportován do nemocnice s těžkým podchlazením, ale přežil. Kapitán letadla mu později napsal dopis, pogratuloval mu k přežití a přidal, že doufá, že ho někdy poveze i jako regulérního pasažéra.

4. Victor Alvarez Molina

Z Kuby se většinou utíká na voru, ale Victor Alvarez Molina si vybral letadlo kanadských aerolinií. Vyzbrojen zimní bundou se schoulil v prostoru podvozku a modlil se. Nakonec přežil jen díky naštípnuté trubce klimatizace, ze které unikal teplý vzduch.

5. Armando Soccaras

747landingGear

Další kubánská story má jen poloviční happyend. Armando Soccaras a Jorge Perez Blanco se rozhodli uniknout před kubánským režimem v roce 1969. Krátce po naskočení do podvozku je hydraulika ukrývající kola málem rozdrtila. Armando ale přežil a doletěl. Jorge takové štěstí neměl. Zasunující se kolo ho vyšouplo z jeho úkrytu a Jorge dopadl v rychlosti cca 80 km/h na ranvej. Dodnes se neví, zda zemřel nebo skončil v rukou kubánské policie. Letadlo doletělo až do Madridu. Když Armandovi měřili teplotu, rtuť zůstala na nejnižší teplotě několik hodin.

6. Fidel Maruhi

Největší fanoušek Zinedina Zidaneho se vydal z Tahiti do Los Angeles v podvozku letadla Air France, protože se prostě chtěl setkat se svým idolem. Když ho v Los Angeles, odkud letadlo později pokračovalo do Paříže, spatřili, jak se motá po ranveji, naměřili mu teplotu 26 stupňů Celsia. Po zotavení putoval zpátky na Tahiti. Z letu nic nepamatoval, upadl do bezvědomí hned, co se letadlo odlepilo od země.

A TADY máte 12 důvodů, proč si pořídit kompas.

Podobné články

Doporučujeme

Další články