6 důvodů proč se těšit na nové Hvězdné války VII – G.cz
Vyhledávání

6 důvodů proč se těšit na nové Hvězdné války VII

Jo, už se to natáčí, brzy to tu bude - nový díl Star Wars, který bude navazovat na Návrat Jediho. Šest opravdu dobrých důvodů, proč se na tenhle novodobý hit těšit, právě zde:

1. Stará parta

Mark-Hamill-Carrie-Fisher-Harrison-Ford-Goofing screenrant.com Děj se odehrává zhruba třicet let po skončení původní série a tomu odpovídá i věk herců, kteří se vrací. Mark Hammill jako Luke Skywalker, Carrie Fisher jako princezna Leia nebo Harrison Ford alias Han Solo. Příběh nebude viset jen na nich, ale budou hrát významnou roli a jejich přítomnost dodá novému pokračování kvalitní časovou perspektivu.  

2. Režíruje J.J. Abrams

daek youtube.com Který díky dvěma filmům obnoveného Star Treku dokázal, že ke kultovnímu materiálu s miliony fanoušků umí přistoupit s úctou a zároveň inovativními postupy. Tady se nemáme čeho bát. A mimochodem, hudbu má opět na hrbu John Williams.  

3. Konzultace George Lucase

george-lucas nerdapproved.com Film produkuje studio Disney, které před dvěma lety koupilo legendární Lucasfilm - autory původních Star Wars, nové série a třeba i filmů s Indiana Jonesem. Nicméně nehrozí, že se nové Star Wars zvrhnou v roztomilou kravinku pro děti nebo něco, co urazí skalní fanoušky. George Lucas ve své pozici konzultanta striktně říkal scénáristům: "Tohle můžete, tohle ne, ta postava nic takového neumí, musí udělat něco jiného." Na scénáři se navíc podílí Lawrence Kasdan, který pracoval na Impérium vrací úder. Ti, kdo mají nastudován kodex Jediů a znají technické parametry motorů stíhačky Z-95 Headhunter, při sledování nebudou každou minutu svírat půlky kvůli blbostem, které by na plátně jinak viděli.  

4. Už brzy!

star-wars-episode-7-cast clubbing9ine.com Premiéra je plánována na 18. prosince roku 2015. Což není tak vzdálené datum, natáčení už probíhá v britských studiích Pinewood i Spojených arabských emirátech.  

5. Analogový dojem

Lorne-Slave-1 http://jerseyfestfair.com Nová prequelová trilogie epizod I - III (1999 - 2005) ke své škodě spoléhala takřka výhradně na počítačovou animaci. Která ve své době vypadala celkem směšně, prostředí, hvězdné lodi a další efekty navíc působily mnohem moderněji, než v dílech, které se měly odehrávat později. S tím je konec. Nový díl podle ověřených informací vsadil na skutečné modely, tradiční filmařské postupy, takže všechno bude působit autenticky, ošuntěle a ne jako navoněné virtuální žužu.  

6. Žádný Jar Jar! Žádný Jar Jar?

Kriss_HATES_Jar_Jar_Binx_by_mangaholix http://projectorionrenaissance.zohosites.com Nejotravnější postavička z celého univerza Hvězdných válek se poprvé objevila 32 let před bitvou u Yavinu, tedy zničením první Hvězdy smrti. Takže do nového dílu uplynulo 62 let. Sice nevíme, jak dlouho žije rasa Gunganů, ze které Jar Jar Binks pochází, ale je reálná šance, že už bude prdět do hlíny a neotráví nás svým žvatláním. Jeho zařazení do scénáře byl chladnokrevný kalkul, kterým v prvním dílu scénáristé cílili na mladou generaci, naštěstí se vzapamatovali, a ve trojce už byly ohořelé mrtvoly, zrady a spousta neheroické nespravedlnosti.   A pokud si chcete připomenout původní trilogii, je tu 18 neznámých (a dost vtipných) fotek z jejího natáčení!
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články