fb pixel 6 důkazů, že chytré telefony požírají naši duši – G.cz
Vyhledávání

6 důkazů, že chytré telefony požírají naši duši

Cestou do práce a z práce jich potkáváme stovky. Prázdné schránky lidí, kteří narozdíl od robotů nebo mrtvol nezírají do prázdna, ale do svého mobilního telefonu.

Veronika Kratochvílová
Veronika Kratochvílová 16.11.2016, 08:30

Francouzský fotograf Antoine Geiger se tak dlouho díval do tupých tváří lidí kolem sebe, až se jimi nechal inspirovat pro svou kolekci fotografií.

Teprve dvacetiletý mladíček žijící střídavě v Anglii, Francii a Holandsku stihl v průběhu posledních let uspořádat čtyři větší výstavy a pro jeho schopnost mapovat aktuální dění a bezprostřední reakce na trendy v popkultuře, si jej oblíbily i mnohé deníky, kam pravidelně přispívá.

My se nyní zaměříme na 6 fotografií z jeho projektu, které jsou neoddiskutovatelným důkazem toho, že naše mobilní závislost je někdy až bolestně trapná!

1. Dechberoucí selfie

Cpát svůj ksicht do 'selfie-objektivu' kdykoliv je to jen možné, rozmělní váš dojem z každého působivého místa do ztracena. Zkuste si příště skutečně prohlédnout pamětihodnost, u které se právě nalézáte. Možná si pak všimnete i podstatnějších věcí, než jen toho, že se vám na čele rýsuje nehezký pupínek.

2. Very busy babi

Můžete být pyšní na to, že vaše babička zvládá psaní sms nebo dokonce surfování na internetu cestou z nákupu. Měli byste jí však také poradit, aby si hrátky se svým mobilem nechala na doma, protože obrubníky jsou svině, na přechodu pro chodce nemá chodec přednost před tramvají a zlomenina krčku v kombinaci s osteoporózou za žádný lajk u vaší fotky nestojí!

3. Kámoši jak hrom

Není nad to, když si spolu s přáteli můžete vyrazit za kulturou, prodiskutovat s nimi své problémy nebo sdílet všední radosti. Co na tom, že většina z nás už vlastně neví, co přátelství v původním slova smyslu vlastně znamená. Dnešní opravdový kámoš svého opravdového přítele nikdy nenechá ve štychu, ale poctivě lajkuje, komentuje, sdílí a chatuje!

4. Je to rebel

Každá z nás by chtěla žít po boku akčního hrdiny. Kluka, se kterým čas utíká rychleji než poslední týden do výplaty, muže, který nám splní, co nám na očích vidí, zkrátka multifunkčního robotického milence na dálkové ovládání! A přesně takoví jsou novodobí selfmademani! Alespoň na svém profilu...

5. Do památníčku

Kdo má líbeznější tvář? Ty, nebo Mona Lisa? Těžko říct, stačí všem ukázat, že jsme tam byli, viděli a vyfotili se!

6. Kdo dá víc?

Schválně, vyzkoušíme, kdo má lepší fanouškovskou základnu. Vyfotíme si oba to lešení kolem Sacre Coeur a budeme počítat, kdo dá víc lajků! A nebo víš co? Nebudeme to sdílet na Facebooku, budeme soutěžit, kdo dnes vyfotí víc fotek. A až si večer v posteli budeme prohlížet, co všechno jsme dnes navštívili, možná si všimneme i něčeho, co jsme na vlastní oči vůbec neviděli.

A když už chcete všechno fotit, TADY se dozvíte, jak si udělat profesionální fotografie za pomoci vašeho mobilu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články