fb pixel 6 domácích mazlíčků pro líné páníčky – G.cz
Vyhledávání

6 domácích mazlíčků pro líné páníčky

Máte v sobě spoustu lásky, a nemáte ji komu předat? Toužíte po nějakém domácím mazlíčkovi, ale jste příliš líní na to, abyste ho museli venčit, starat se o něho a řešit věci kolem něj?

Dominik Landsman
Dominik Landsman 18.6.2018, 08:00

Tak v tom případě pro vás máme ideální mazlíčky.

1. Křečík džungarský

Prostě a jednoduše nestárnoucí evergreen mezi křečky. Nejrozšířenější křeček. Ideální doplněk každé domácnosti. Vezmete akvárium (popřípadě se rozšoupnete a koupíte mu klec), dáte tam piliny, ruličku od toaleťáku a hotovo. Ještě mu tam můžete dát takové to běhací kolo, aby z toho života ten malý chudáček taky něco měl. Do rohu mu nasypete zrní a do druhého rohu mu dáte pítko na vodu. To je všechno, co po vás to zvíře chce.

Moc se s ním nepomazlíte, a když vám zdrhne za kuchyňskou linku, tak tam zůstane a chcípne, ale jinak je to parádní domácí mazlíček. V noci dělá hluk anebo běhá v tom stupidním běhacím kole, takže se moc nevyspíte. Křečíka džungarského lze vyluxovat každým běžným vysavačem.

2. Strašilka

To je taková ta malá větev, co se jednou za tři dny pohne. Nepotřebuje to v podstatě vůbec nic. Vezmete nějakou nádobu (například malé akvárium), a jelikož to jsou vegetariánky, tak jim tam hodíte pár větví (to aby se na ně mohly zavěsit a dělat ty děsný kamufláže, že jsou jakože větev – to je baví) a pár listů. Strašilka nevydává žádný hluk, a když chcípne, tak to ani nepoznáte, jelikož se nedá uhádnout, která z těch větví v akvárku je větev a která strašilka.

3. Šnek

Buď si můžete šneka vzít někde z přírody, nebo lze koupit nějakého toho cizokrajného. To je celkem jedno, jelikož to beztak nic neumí. Nicméně existuje několik internetových stránek, kde se shlukují chovatelé šneků a kde taktéž radí, jak takového šneka chovat. Podle odborníků je potřeba, aby váš šnek měl dostatečný prostor. Ano, šnek potřebuje spoustu prostoru, aby se mohl pořádně proběhnout a skotačit. Prudce skotačivšího šneka proto umístěte nejlépe minimálně do obřího akvária s půdorysem deset krát deset metrů, aby měl hezký život.

Ačkoliv podle chovatelů musí mít šnek vyváženou stravu, natrhejte mu před barákem trávu. V jeho obřím akváriu udržujte vlhkost, aby šnek neuschnul. Pokud šneka umístíte do jednoho rohu jeho obřího akvária, kde má konečně dost místa na rošťačiny, a jeho potravu do druhého, než se k ní dostane, zemře hlady. Takže na to bacha.

4. Želva nádherná

Další domácí mazlíček, který – kromě lásky – nepotřebuje mnoho. Je to levné, je to malé, je to skladné, nedělá to žádný hluk, a pokud jste fanoušek želv ninja, můžete své želvě nádherné přidělat na krunýř malinké nunčaky a bojovat s ní proti zlu. Přidejte k ní ještě tři malé želvičky a dokupte potkana a máte celou partu. Pokud je necháte o samotě, tak potkan želvičky sežere, takže s nimi bojujte proti zlu vždy ve vaší přítomnosti, abyste případně mohli zasáhnout.

Želvě stačí akvárko s trochou vody. Doprostřed dejte šutr, aby si na něho mohla vylézt, a tím to končí.

Želvičky můžete krmit sušenými korýši, které prodávají ve zverimexu. Pizzu jim nedávejte.

5. Lenochod dvouprstý

Parádní zvíře. Do pokoje mu dáte ke stropu větev nebo tyč, on se na ni zavěsí a celý den visí. Lenochod se živí listím nebo plody, takže mu stačí pověsit na tyč vedle něho nůši jablek a můžete klidně i na čtrnáct dní z domu odjet. Lenochod je aktivní v noci, takže si ho nedávejte do ložnice, neboť by vás mohl rušit.

Lenochod slézá ze stromu jenom se vyprázdnit nebo když migruje za pářením. Na zemi je bezbranný, takže je snadnou kořistí ocelotů. Pokud ho tedy necháte slézt z tyče, přiběhne ocelot a sežere vám ho. Na tohle si dávejte majzla, jelikož pořídit si lenochoda není úplně nejlevnější záležitost.

6. Ocelot stromový

Je to divoká kočkovitá šelma. Není úplně vhodný jako domácí mazlíček, ale pokud se vám přemnoží doma lenochodi, ocelot vám tyto škůdce během pár dnů všechny vyhubí.

A tato zvířata vás mohou v Čechách zabít.

Podobné články

Doporučujeme

Další články