6 aut, která mají o kolečko víc

Technicky vzato o dvě až čtyři, protože jsou to celkem divoké nápady. Sedli byste do něčeho takového?
   

 1. Covini C6W

cow boldride.com Není to taková výstřední šílenost, mít vpředu dva pár kol má několik výhod. Větší plocha pneumatik při brzdění, přední pár rozhrnuje vodu a snižuje riziko aquaplaningu, větší pohodlí, větší bezpečí i když jednu z gum píchnete... Vymysleli ho v Itálii a na délku má jen 4,2 metru. Pohání ho osmiválec Audi s objemem 4,2 litru a 380 koni, převodovka je manuální. Maximální rychlost je slušných 300 km/h, ročně se má vyrábět maximálně osm kusů.    

2. Panther 6

pant www.panthercarclub.com Britská automobilka Panther postavila v sedmdesátých letech pouhé dva kusy, které dodnes existují. Hnaná byla zadní kola, s osmiválcem Cadillac o objemu 8,2 litru měl zvládat rychlost 322 km/h. Ta ale nikdy nebyla potvrzena. Uvnitř jste mimochodem našli třeba i televizi...    

3. Tyrell P34

tzr wikimedia.org Věřte nevěřte, ve Formuli 1 skutečně jezdilo šestikolové auto. V sezoně 1976 s ním dokonce Jody Scheckter vyhrál velkou cenu Švédska, i když pak tým Tyrell opustil se slovy, že "Šestikolka je krám". V následujícím roce ale nasazené stroje viděly cíl jen zřídkakdy, bylo to náročné technické řešení, které mělo problémy s malými pneumatikami. Jak formule zatáčela: fja    

4. Williams FW08B

19248 http://www.ultimatecarpage.com A tady to v F1 celé skončilo. Pro sezonu 1982 stáj Williams testovala prototyp s dvěma pár hnaných kol vzadu, řídící orgán šampionátu se však bál chaosu v boxech a vysokých nákladů. Od té doby nesmí mít Formule 1 víc než čtyři kola.    

5. Eliica

ell www.dimec.unisa.it Experimentální osmikolka, vyvinutá univerzitou v Tokiu. Každé kolo hnal jeden elektromotor s výkonem 60 kW, celkem tedy 480 kW - v přepočtu 653 koní. Šlo o výzkumnou platformu pro aerodynamické testy i zkoušky tehdy (2004) ne tak obvyklého elektrického pohonu. Auto skutečně dosáhlo maximální rychlosti 370 km/h.    

6. Mercedes-Benz W31 G4

w31 www.webkits.com.br Protože jsme G.cz a v každém článku musí být jeden Dolfík. Tato bestie mohla mít poháněna všechna kola a vzniklo jen 57 kusů. Jezdili v i Hermann Göring a další elity nacistického režimu, jeden dostal jako dar španělský diktátor Franco.    

Komentáře

Doporučeno pro vás