5x kolem dokola: start letadla, focení módy, seskok z balonu, procházka Severní Koreou... – G.cz
Vyhledávání

5x kolem dokola: start letadla, focení módy, seskok z balonu, procházka Severní Koreou...

Následující videa jsou těmi nejlepšími od doby, kdy se letos v březnu objevily na Youtube první snímky zaznamenané kamerou se zorným úhlem 360 stupňů.

Radek Kovanda
Radek Kovanda 31.10.2015, 10:00

Kdybyste byli přímo v daném místě a kroutili hlavou všemi myslitelnými směry, až byste si ji ukroutili, přesně tohle byste viděli.

1. Uvnitř kokpitu dopravního letounu Airbus A320 při startu a přistání

Dříve člověk musel mít dobré známé nebo postavení, aby se do kokpitu vůbec dostal, natož aby v něm dělal ‚čumící křoví‘ při nejkrizovějších fázích letu – vzletu a hlavně pak přistávání. Díky švýcarskému webu Blick to už teď může vidět každý, tedy alespoň na krátké lince z Zurichu do Ženevy.

2. Focení módy

Washingtonský fotograf Benn Scott fotil letos v květnu v plenéru dvě modelky a legendární model Corvette Convertible automobilky Chevrolet z roku 1966. Těžko soudit, co z toho víc lahodí oku, ale díky lidem z LEVR Studios, kteří zde pořídili záběry 360° kamerou, se můžete dosytosti rozhlížet a zaměřit svůj zrak dle libosti.

3. Cesta kolem světa

Snad vůbec nevadí, že se v tomhle případě jedná o reklamu na brýle GearVR od Samsungu. Víc jako tříminutové video sestříhané ze 4K záběrů pořízených z dronů a lodí vás provede nejikoničtějšími místy naší planety. Jen ten průvodce, co říká „podívejte se vlevo... vpravo je... nahoře uvidíte... pod sebou máte...“, tady chybí, ale vy si jistě poradíte sami, tedy pomocí myši nebo kláves A, S, W a D.

4. Pionýrský výlet Severní Koreou

Fotograf Aram Pan, který je známý svými 360° panoramaty, tentokrát své snímky rozpohyboval. Následující téměř dvacetiminutové video vás vezme na výlet vlakem z Pekingu do severovýchodních oblastí Severní Koreji, jmenovitě je to Rason, Namyang, Hoeryon, Chongjin, Kyongson a Chilbo. Točeno letos v polovině června. Vízum ani jiná povolení netřeba, stačí prohlížeč, který zvládá HTML5.

5. Vzlet horkovzdušného balonu a následný seskok z něj

Jedno z prvních 360° videí, které se onoho přelomového dne 13. března 2015 (samozřejmě, byl to pátek!) objevilo na Youtube.

Ale ani 360° fotky nepřestávají být k zahození, když jsou pořádně velké (a hluboké), a zvlášť ještě když jsou z míst, která dobře známe. A proto se prolétněte Prahou ve veleobřím panoramatickém snímku, možná tam uvidíte svůj dům, okno a v něm sebe sama.

Podobné články

Doporučujeme

Další články