fb pixel 5x děsivější hudba než Michal David! – G.cz
Vyhledávání

5x děsivější hudba než Michal David!

Ivan Brezina
Ivan Brezina 24.2.2016, 07:50

Taky si občas říkáte, že nic strašnějšího už slyšet nemůžete? Michal David je pro nás etalonem hudebního kýče, kolovrátkovitého hudebního smogu a normalizačního šmíráctví, režimem před listopadem 1989 vydávaného za „hudbu pro mladé lidi“.

Málo se ale ví, že kromě Davida se skupinou Kroky Františka Janečka tehdy zpívával i jiný hudební objev – Marcel Zmožek. Je synem skladatele Jiřího Zmožka, který těsně po listopadu založil vydavatelství Carmen, chrlící nejrůznější výběry českých lidovek, country a turbopopu s názvy jako Na české svatbě 8. nebo Na posledním vandru 10. Nejdřív vydělal miliony, pak o ně přišel a zbláznil se do Ježíše Krista:

Zmožkův syn Marcel se podle iDnes „živí jednoduchou muzikou pro nenáročné posluchače a daří se mu.“ Viz třeba tenhle kousek:

Rým „Čechoslováci“ a „...se Masaryk sv hrobě obrací“ je náš vrcholný kulturní zážitek za posledních deset let. Minimálně! Písně Marcela Zmožka můžete zaslechnout na různých estrádách pro důchodce a na „československé lidové televizi“ Šlágr. Jsou neuvěřitelné – nejen zcela mimo vkus, ale i mimo čas a prostor… No prostě jsou úplně mimo.

Jen na konec toho burcujícího národoveckého songu by podle nás patřilo hospodské „hmcarára prsty v pyči!“

Anketa

Co jste při poslechu klipu Čechoslováci cítili?

Anketa se načítá...

A tady se ještě podívejte na 15 ultraslizských textů české popmusic.

Podobné články

Doporučujeme

Další články