fb pixel 5 způsobů záchrany před trapnem pro všechny, kdo si nepamatují jména – G.cz
Vyhledávání

5 způsobů záchrany před trapnem pro všechny, kdo si nepamatují jména

Snad každý z nás to někdy zažil. Přijdete na akci nebo jen tak jdete po ulici, a najednou na vás někdo houkne, zamává a – proboha – vydá se vaším směrem. Víte, že ten obličej už jste někde viděli, možná byste si i vzpomněli kde, ale rozhodně nevíte, jaké k němu patří jméno. Horkotěžko dolujete v paměti, dlaně se vám potí a vy se obáváte, že společenské faux pas je nevyhnutelné. Zkuste aplikovat jeden z našich tipů, jak se mu elegantně vyhnout.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 1.12.2017, 10:33

1. Prostě to přejděte

Pozdravte, a pak rovnou přejděte ke konverzaci. Dělejte to tak dlouho, dokud vám jméno daného člověka neprozradí přímo on nebo někdo jiný. Takhle to můžete klidně vydržet až do smrti.

2. Používejte přezdívky

Kočka, fešák, kámoš, brácha – je toho bezpočet, co můžete použít místo konkrétního jména. Po čase asi začnete všechny štvát, ale tak co už.

3. Přiznejte barvu

Poněkud odvážné, nicméně šance, že se to druhého nedotkne a normálně se vám znovu představí, existuje. Stejně tak je tu ale možnost, že se ozve: „Cože? Minulej pátek jsme se spolu vyspali, ty idiote!“ a přilítne vám facka. Ale co by byl život bez trochy adrenalinu.

4. Tipněte si

Víte, jak se říká, že všechny Markéty jsou šprtky, Martinové jsou tak trochu troubové, nebo že Kubové jsou hodní? Něco na tom je, takže si podle dojmu můžete zkusit jméno tipnout.

5. Odveďte pozornost

Ideální varianta v případě, že s bezejmenným je někdo, kdo vás zná oba. Stačí toho, na jehož jméno si nemůžete vzpomenout, trochu rozptýlit, třeba mu něco hodit na nohu. A pak se zeptáte: „Hele, jak se jmenuje ten kluk, co tu tak nešťastně poskakuje?“

A tady 10 společenských tradic, které bychom zrušili.

Podobné články

Doporučujeme

Další články