fb pixel 5 zásadních důvodů, proč je mnohem lepší kalit na Moravě než v Čechách – G.cz
Vyhledávání

5 zásadních důvodů, proč je mnohem lepší kalit na Moravě než v Čechách

Morava je tohle všechno. Kam to ten Malátný vlastně jezdí? + DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Během posledních let se nám několikrát poštěstilo vyrazit na párty na Moravu. Víme, že dost často to není tak pohodlné jako párty v Praze nebo ve vaší rodné hroudě v Čechách. Jenže když překonáte tu několikahodinovou cestu ve vlaku nebo v autě, zjistíte, že na východě žijí rovněž lidé, kteří mluví podobným jazykem jako vy. Akorát se umí víc bavit. Zní to překvapivě, ale je to tak!

Rom Jeremy
Rom Jeremy 29.4.2019, 16:22

Lepší párty pro horší lidi

Nejsme žádní lepšolidé ani horšolidé, i když víme, že tam na Moravě lidé volí Zemana. Je to možná tím, že Moraváci jsou v průměru mnohem častěji a intenzivněji opilí víc než u nás v zaprdlých Čechách. Shodou okolností jsme tento víkend zažili párty v Olomouci, takže moc dobře víme, o čem mluvíme! Tady je 5 důvodů, proč se nám mnohem více vyplatilo pařit na Moravě než v Česku.

1. Nikdo vás tam nezná

Teda pokud nejste známá celebrita z bulvárů. Je super, když přijedete zapařit do cizího města a podle rad místňáků a internetu navštívíte nejlepší tamní bary a kluby, kde vás vůbec nikdo znát nebude. Nejvíc to pocítíte, pokud jste člověk z maloměsta, protože tam se zná každý s každým a dost často je to naprosto otravné.

2. Domácí pálenka

Je skvělé sblížit se s místními lidmi. Je dobré tam mít nějaké známé, které můžete poprosit, aby vám sehnali domácí pálenku. Věřte tomu, že je obrovský rozdíl mezi opitím se z domácí 50% slivovice, která vás zahřeje i na duši, a z Jelínka s ocasem jak Rosenberg.

3. Lidé se umějí víc bavit

Zkuste si zajít na koncert stejné kapely na Moravě a v některém z měst v severních Čechách. Zjistíte, že lidé na Moravě jsou za kvalitní koncert mnohem víc vděční a skvěle se baví od začátku do konce. Možná to je i množstvím alkoholu, který jim koluje v žilách.

4. Vše je levnější

Lahvová třetinka Plzně v lahvi za 69,- je už pražský klubový standard. Za tuhle částku pozvete moravskou borku i sebe na škopek a ještě vám pětka zbyde na fotbálek. Po propařené noci zjistíte, že jste na Moravě utratili minimálně o polovinu méně, než byste utratili v Praze. To zní skvěle.

5. Lidé jsou zde přátelští, pokud nejste politik

Všeobecně se říká, že lidé na Moravě nemají rádi Pražáky. Pokud jste z Prahy, tak to raději zatajte. Pokud jste například ze Sudet, budou vás mít pravděpodobně rádi, protože si uvědomí, že je na tom někdo ještě mnohem hůř než oni. Každopádně opět ta stejná pohádka o alkoholu. Lidé jsou si tu blíž díky dobrému vínu a ještě lepší pálence. Dávejte si však pozor na to, jestli jste politik. To je trochu nebezpečné. O tom žádná.

A tady čtěte, proč by si spoileři všech zemí měli vylízat pr...

Podobné články

Doporučujeme

Další články