5 zaručených tipů, jak se zbavit holubů (a pár, které nefungují) – G.cz
Vyhledávání

5 zaručených tipů, jak se zbavit holubů (a pár, které nefungují)

Nesnášíme ty okřídlené krysy! A jejich odporné výkaly na našich balkónech nebo parapetech. Je čas s nimi zatočit!

 

1. Bodáky

sgja birdcontrolblog.com Na parapety, římsy, okraje střech a tak dále. Jde o kovové bodce o délce zhruba deseti centimetrů, které zabraňují holubímu přistání. Velmi účinné, pokud vám nevadí, že balkon vypadá jako jehelníček. Stojí už od pár desítek korun za půl metru. A pozor, kdybyste dělali večírek a někdo se vám do bodců opře, bude z něj cedník.  

2. Sítě

3iwj hingunetproducts.com Tyto napružené a holubo-nepropustné sítě jsou jednou z nejúčinnějších variant ochrany proti těm všude kálejícím a vrkajícím mrchám. Upevní se na očka a chrání vás tak před nálety, jejich dráty jsou z nerezu a vydrží několik desítek let. Existují ovšem i shrnovací varianty, pokud si doma nechcete připadat jako v kleci - u těch je životnost nižší. Zaplatíte několik desítek korun za metr čtvereční plus montáž. Trochu problém je, když v nich holub uvízne.  

3. Repelentní tmel

dfgjh www.acepestcontrolproducts.com Náročnější na instalaci, esteticky nezávadný. Jedná se o měkkou látku, ve které holubi neradi sedí a proto si delší setrvání a nutnost vykonání potřeby raději rozmyslí - vy byste také nešli na velkou, kdybyste se bořili po kotníky do bláta. Životnost je až dva roky, musíte si však dávat pozor na účinek slunce, prach a přilepené peří.  

4. Elektroimpulsní systémy

Avishock nbcbirdandpest.co.uk Geniální věc, pokud vám holubi skutečně pijí krev a jste škodolibí. Ideální na okraje střech nebo římsy - fógl dosedne a hned dostane ránu. Diskrétní záležitost.  

5. Plastový havran

afag aliimg.com Havrani jsou predátoři, kteří si rádi pošmáknou na holubích vejcích a dokáží zpacifikovat i dospělého jedince. Plastová maketa havrana na zábradlí spolehlivě odradí od přistání holuby, špačky i jinou havěť. Pro vyšší účinnost se doporučuje přetřít jinak matnému havranovi oči bezbarvým lakem, aby se leskly, případně s ním jednou za čas hnout, aby si na něj chytřejší holubi nezvykli. K mání v krabici se sympatickým nápisem "Vogelabwehr".

Co nefunguje:

Cédéčka na špagátech - holubi se prasátek nebojí, takhle jim přichystáte akorát tak diskotéku Kočka na balkoně - funguje do té doby, než zdrhne Vzduchovka - a) musíte umět mířit, b) můžete vystřelit nějaké babce oko, c) sousedi na vás zavolají policajty Nalepovací siluety dravců - používají se, aby ptáci nenarazili do velkých prosklených ploch. Nebrání holubovi dřepnout si a kálet Pustit 220 do parapetu a zábradlí - párkrát si pochutnáte na grilovaném holouběti, pak vám při dešti shoří pojistky

Proč mají rádi střechy, balkony a parapety?

Holubi jsou neodbytné mrchy, mají to prostě v genech. Jsou zvyklí rozmnožovat se celoročně a hnízdí hlavně na kolmých nedostupných plochách, kde nehrozí napadení jejich hnízda predátory, kteří se pohybují po zemi. Mají velmi dobrou paměť a pokud je necháte vychovat na balkoně rodinu, budou se sem vracet. Jeden pták za rok vyprodukuje až 2,5 kg výkalů, může mít nemoci přenosné na člověka a domácí zvířata (salmonelózu, ornitózu) a také přenáší parazity.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články