5 základních typů rodičů řidičů, se kterými se od začátku školního roku budete potýkat – G.cz
Vyhledávání

5 základních typů rodičů řidičů, se kterými se od začátku školního roku budete potýkat

Začátek školního roku se blíží. Stejně, jako jsou Dušičky spojené s řidiči, co vozí vzadu v žigulu vejce a na hlavě klobouk (a někteří borci i naopak), září se už po léta pojí s ulicemi plnými rodičů za volantem. A takový rodič, to vám je nebezpečný řidič! Existuje několik druhů, které by měly být vpouštěny za volant jen v případech ohrožení státu. A to jen směrem k nepříteli.

Zuzana Hubeňáková
Zuzana Hubeňáková Aktualizováno 26.8.2019, 13:37

1. Dojatá matka

Je super, že vaše miminko zvládlo odejít do školky bez pláče. Úplně bezvadné je, že i váš muž dneska odešel do práce bez pláče. Těžko ale budete vysvětlovat policajtům, že jste sejmula babču s nákupem, protože jste přes slzy neviděla. Pokud vás všechno dojímá, jezděte autobusem.

2. Parkovat mě učil sám Belzezub

V blízkosti některých škol je před osmou ráno větší pravděpodobnost, že najdete stepujícího trpaslíka s vaším portrétem vytetovaným na zadku, než parkovací místo. Přesto se vždycyk najde ta jedna Octavie, co se snaží vecpat na místo pro trojkolku. Celá operace vyžaduje dobrou půlhodinu. Plechy okolních aut se svírají hrůzou, z okolních domů vybíhají lidé a obalují svá auta peřinami. Když dojde i řidičce, že se tam fakt nevejde, zahájí ústup a po čtvrt hoďce opustí místo, kam se mezitím obdivuhodně zapasovala napříč. Dítě pak vysadí na autobusové zastávce, takže se jí vyrazí opar z toho, jak na ni zatroubí autobusák. Přitom kdyby přijela tím autobusem…

3. Chvátám, chvátám, nemám chvíli klid

Tatínek, který si ráno vyplýtval veškerou dávku trpělivosti na pokusu udělat dceři culík, nemá smilování. Nejraději by zakázal všechny ty blbce, kteří mu brání v tom, aby sedmdesátkou profrčel městem, dceru za culík roztočil a zahodil před školou a včas seděl ve správné kavárně na snídani se správnými lidmi. Autobusem by jet nemohl, protože by po třetím zastavení chytil autobusáka do kravaty a vyhrožoval zabitím, pokud nepřestane nabírat každého blbce, co jen tak postává u cesty na zastávce.

4. Model Kámoška

Model Kámoška zná každého. Jakmile zmerčí známou tvář, přibrzdí u chodníku a začne pokřikovat něco o večírku, vínu a návštěvě. Klidně zastaví na retardéru, takže všechna auta za ní stojí během vteřiny na brzdách jak na rejči, protože takový manévr málokdo čeká. Výkřikům na svou adresu nepřikládá váhu, protože si plete slova retarda a retardér. A jak by si mohla hezky pokecat s lidma v autobuse.

5. Rozlícená mašina

Jedno dítě zaspalo a neustlalo si, druhé v průběhu rána otěhotnělo. Otec rozlícený do běla se řítí městem. Většinu času má hlavu otočenou dozadu a nepříčetně řve. Řízení věnuje asi dvacet procent pozornosti, zbytek investuje do výchovy. To, co doposud zanedbal, se snaží dohnat hlasitostí. Děti před školou z auta vyfackuje a odjíždí do zaměstnání. Pracuje v Dopravním podniku jako řidič autobusu.

A tady je 5 důvodů, proč je začátek školního roku nejšťastnějším dnem všech rodičů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články