fb pixel 5 důvodů, proč je začátek školy pro rodiče nejšťastnějším dnem v celém roce – G.cz
Vyhledávání

5 důvodů, proč je začátek školy pro rodiče nejšťastnějším dnem v celém roce

Děti jsou radost, jasně. Ale když už jsou školou povinné, mají vlastní hlavu a vy je máte dva měsíce na hrbu, první zářijové dny vyhlížíte jako na trní už od půlky prázdnin. Proč je tak super, když vaše potomstvo musí zase na čas zasednout do školních lavic?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 2.9.2018, 16:32

1. Máte je většinu dne z krku

Na rozdíl od uplynulých dvou měsíců je stačí ráno v sedm vypravit a odpoledne v pět si je převzít/najít je doma u televize. To je krásných 10 hodin pro vás, během kterých se můžete dřít v práci, abyste je měli z čeho živit, a v pauzách brečet na záchodě, proč jste si je vůbec pořizovali.

2. Chvíli budou nenávidět někoho jiného

Děti nenávidí dospělé a rády jim to říkají. Nebo spíš jim to rády řvou do obličeje na veřejnosti. Během školního roku naštěstí nejste vy tím nejhorším v jejich životech, jsou to učitelé, kteří po nich neustále chtějí kázeň, úkoly a písemky.

3. Víc ocení program, co vymyslíte

Když dítě o prázdninách třikrát týdně berete na koupaliště nebo do ZOO, protože už prostě nevíte co, začne to všem zúčastněným brzo lézt ušima. Během školního roku ale musí děti ve všední dny dřepět ve škole, takže víkendové výlety s vámi ocení výrazně víc.

4. Bude s nimi větší sranda...

Školní rok nejsou jen úkoly, písemky a pruda, jsou to taky školy v přírodě, lyžáky, kamarádi, hádky, první lásky... Vaše dítě toho zažije fakt hodně, takže s ním bude větší sranda než v létě, když se jen tak fláká. Na konci navíc bude o něco větší a možná moudřejší?

5. A s vámi koneckonců taky

Díky tomu, že potomky shodíte z hrbu, budete uvolněnější a spokojenější. To bude krása!

A tady 10 věcí, které byste si měli promyslet před tím, než si pořídíte dítě.

Podobné články

Doporučujeme

Další články