1. IAMX
Chris Corner založil projekt IAMX v roce 2004 a následujících pár let slavil hlavně v Evropě velké úspěchy se svou hudbou. V roce 2008 se spolupodílel na vzniku Turmwerk v Berlíně a stal se navíc i ikonou hipsterů. To už je ale dávno, teď se zdá, že kromě pravidelné jednoroční zastávky na vyprodaný koncert v Česku už nic významnějšího netvoří.
2. Goran Bregovič
Doby slávy tohoto balkánského skladatele a muzikanta už pominuly. Goran stvořil nespočet filmových soundtracků, odehrál se svým souborem stovky koncertů a napsal mnoho hitů. Posledních pár let už žije jen z třicet let nabývané slávy a žerou mu to hlavně Češi, které jezdí pravidelně potěšit songy, které všichni slyšeli už milionkrát.
3. Kosheen
Britská triphopově-rocková kapela nikdy nebyla nejprodávanější, její singly nikdy nebyly na vrcholu hitparády. Přesto jsou v Česku notoricky známí a jezdí sem každý rok do vyprodaného sálu zazpívat hlavně ty tři nebo čtyři songy, které před nedávnem objevně do rotace zařadilo rádio Frekvence 1.
4. Morcheeba
Kapela, která byla na vrcholu v roce 2000 se svým albem Fragments of Freedom a bořila tehdy rádia se svým hitem Rome wasn't built in a day. Od té doby prakticky nic významnějšího nenahrála ani neudělala, ale Čechům už třináct let každý rok na nějakém tom letním festivalu tohle bohatě stačí.
5. Parov Stelar
Rakouský DJ, který je poslední dobou trnem v oku všech odpůrců electroswingu. To je právě žánr, který Parov stvořil a díky němuž jezdí do Česka dvakrát ročně a má vyprodáno během hodiny. Češi ho zbožňují, Parov Stelar hraje v hipsterských tančírnách, v domácích videích i na svatbách. Asi to bude tou veselostí a nekonfliktností a celkovou chytlavou jednoduchostí electroswingu. Což jsou zároveň důvody, proč se některým z jeho poslechu chce zvracet.