5 vysvětlení, k čemu jsou holky na světě – G.cz
Vyhledávání

5 vysvětlení, k čemu jsou holky na světě

Básnička Jiřího Žáčka - K čemu jsou holky na světě - vzbudila před časem poměrně veliký rozruch. Genderově nekorektní básnička v dětských čítankách vyvolává dojem, že ženy jsou na světě jenom proto, aby byly maminkami.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 4.12.2017, 17:00

Šovinista Žáček, který automaticky staví ženy do role matek, aniž by jim dal na výběr být třeba otci, zanechal svou básní spoušť v malých hlavičkách nebohých školáčků. Je proto nasnadě osvěty a jednou provždy vysvětlit, k čemu jsou na světě holky.

1. Aby byly maminky

Bohužel. Je to smutné, není to genderově v pořádku, ale medicína zatím nedošla tak daleko, aby maminky mohli být muži. Pokud chce žena dítě, musí být chtě nechtě maminkou.

Nicméně, a to pozor, žena si může vybrat. Žena nemusí mít dítě. Není to její povinnost. Má na výběr. Místo dítěte si může koupit například kabelku nebo několik párů parádních bot. Až bude na sklonku života ve stáří rekapitulovat svůj život sama ve svém bytě obklopená kočkami, které se nemohou dočkat, až jí ohlodají na kost, ráda si zavzpomíná na ty nádherné střevíčky.

2. Aby měl mužům kdo říct, co udělali špatně

Muži jsou od přírody spíše jednodušší. Nejdříve konají a až potom přemýšlejí. Respektive nejdříve konají a nikdy nepřemýšlí.

Z toho důvodu Bůh vytvořil ženy. Aby mužům říkaly, co udělali špatně. Žena najde své uplatnění hlavně na sedadle spolujezdce, kde muži připomíná, že jezdí jako blázen, že projel na oranžovou anebo, že nedodržuje bezpečnou vzdálenost od ostatních aut.

Rovněž žena přijde vhod, pokud muž doma staví skříňku z IKEY. Tam je její nejsilnější stránka. Tam může z povzdálí muži radit, jak to má skládat, a potom mu říkat, že to složil špatně.

3. Aby nehtařský a vlasařský průmysl mohl vzkvétat

Kde by byli bez žen všichni ti manikéři, pedikéři, kadeřníci a jim podobní? Ano, přesně tam by byli. Bez žen by celé jedno průmyslové odvětví šlo žebrotou. A co takoví módní návrháři? David Beckham by je asi sám nevytrhnul.

A to nemluvíme a kabelkářském průmyslu. Kde by byla světová ekonomika bez žen? Ženy jsou tu pro to, aby držely ekonomiku nad vodou.

4. Aby někdo vypadal dobře v bikinách

Je to sexistické a genderově nevhodné. To ano. Vše, co je sexistické a genderově nevhodné, je špatné. Ale na druhou stranu. Umíte si představit muže v bikinách? To není nic hezkého.

Ač silná a sebevědomá žena nepotřebuje vypadat dobře, protože důležitý je hlavně charakter a inteligence, tak i přesto vypadá v bikinách prostě lépe než muž. Jo a navíc má kozy. Kozy jsou dobré.

5. Aby byly domácnosti hezké

Jak by vypadaly běžné domácnosti bez žen? Všude nepořádek. Neumyté nádobí. Rozbitá polička v kuchyni, kterou by muž nikdy neopravil, protože by tam nebyla žena, která by ho k tomu dokopala. A ten smrad. Žádné vonné svíčky by neexistovaly.

Ženy vnášejí do domácnosti kulturu a estetiku. Obrázky koťátek, kýčovité sošky nebo sada krásných hrníčků ve vitrínce. To je to, co dělá domácnosti krásné. Bez žen by všechny krásné věci zmizely. A to ne jen v domácnostech. Z celého světa.

A TADY se dozvíte, že feministky dosáhly svého a vláda zakázala mužům močit vestoje.

Podobné články

Doporučujeme

Další články