fb pixel 5 vět, kterými Jirka Ovčáček odmítne protest českých hudebníků – G.cz
Vyhledávání

5 vět, kterými Jirka Ovčáček odmítne protest českých hudebníků

„Nejen z vystoupení samých, ale i z fotografií, filmu a vulgárních textů (...) jsme se přesvědčili, že tyto ‚hudební skupiny‘ nemají s kulturou nic společného.“ (deník Práce, 1976)
Zdroj: Petr Hloušek / Právo / Profimedia

Hnědnoucí česká společnost nevoní českým kapelám, které se postupně distancují od tragikomické party Ortel i od výroků prezidenta Zemana. Což znamená, že se do věci brzy vloží Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. Abychom mu ušetřili práci, nabízíme mu k ruce následující opěrné body.

David Horák
David Horák 23.2.2016, 10:44

Všechno už tu bylo, nevymyslíš nic,“ zpívá Fanánek a má pravdu. V případě hudebníků s názorem stačí dávno osvědčený postup, diskreditace oponentů, který už v 70. letech na příkladu kapely Plastic People of the Universe nabídly komunistické listy Rudé právo, Práce a další.

Základem je zpochybnit soudnost kritika a nepřipustit, že by o své vůli projevoval vlastní názor. Naopak – z metod prorežimního normalizačního tisku a Ovčáčkových dřívějších výroků odvozujeme, že na postoj Davida Kollera i na stanovisko labelu Big Boss, které podepsal i známý rapper Vladimír 518, hradní mluvčí řekne zhruba následující:

1. „Jsou vyčpělí“

Jde o zoufalý výkřik zkrachovalých muzikantů neschopných reagovat na skutečné dění ve společnosti – na obavy veřejnosti. A tak se snaží zviditelnit zbabělými útoky na jinou kapelu i na pana prezidenta!

2. Bojí se konkurence

Ani jedna z kapel, které se vezou na módní vlně okopávání kotníků pana prezidenta, na rozdíl od Ortelu nikdy nezískala cenu Zlatý slavík – jejich útoky jsou projevem obyčejné závisti.

3. Jsou zavrženíhodní

Publikum nejlépe vycítilo, že jsou dotyční hudebníci nevkusní (určitě používají sprostá slova a jistě se najde záznam, kde na sobě mají otrhané oblečení, opili se, porvali apod.).

4. Jde o hysterický útok“

Hudebníci útočí jak na pana prezidenta, tak především na občany – takhle si z nich ale platící publikum neudělají!

David Koller už nezahraje nikde, kde předtím hrála parta zvaná Ortel

5. Naletěli Američanům!

Pokud s nimi nejsou rovnou spolčeni. Těžko si představovat, že jednají na vlastní pěst. Profesionální načasování přesně na dobu, kdy pan prezident ...(zde Jirka dosadí cokoliv), tón prohlášení a jejich koordinace nasvědčují tomu, že jde o řízenou provokaci.

A TADY si poslechněte, jak Xindl X zhudebnil brilantní výroky Jiřího Ovčáčka

Podobné články

Doporučujeme

Další články