fb pixel 5 věcí, co se stanou, když budete chtít žít podle hipsterského trendu minimalismu – G.cz
Vyhledávání

5 věcí, co se stanou, když budete chtít žít podle hipsterského trendu minimalismu

Minimalismus vypadá skvěle třeba na Instagramu, ale dosáhnout ho je poměrně náročné a nakonec se vám to stejně nepovede.
Zdroj: Youtube.com

Rozmohl se nám tady takový nešvar. Kdo chce mít cool byt, musí v něm mít minimum nábytku, minimum věcí, minimum barev - zkrátka všeho co nejméně. Taky se tomu říká minimalismus. Nesouvisí to jen s bydlením; hipsteři aktuálně milují bezobalové nakupování a snižování produkce odpadků. Chcete být taky trendy? Pokud se rozhodnete vyzkoušet minimalismus, připravte se na následujících pět věcí.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 26.11.2017, 08:53

1. Ztratíte cenné hodiny života vyřazováním oblečení

Prvním krokem na cestě k minimalistickému životnímu stylu je přebrat šatník. Je ale nad slunce jasnější, že se nakonec zbavíte tak maximálně jednoho trika na doma, i když strávíte hodinu pozorováním tří identických svetrů a nebudete se schopni rozhodnout, který to má spočítané, až nakonec dojdete k tomu, že je nutné nechat si všechny.

2. Propadnete nostalgické depresi

Kromě skříně je nutné probrat i poličky, knihovnu, šuplíky, krabice... Tam najdete staré dopisy, pohledy, deníčky, vzkazy, co jste si se spolužáky posílali na základce - a zhruba u toho úklid skončí. Začtete se, budete nostalgičtí a depresivně vyžahnete láhev vína při vzpomínání na mládí.

3. Vyprodukujete hrozně moc odpadu

Pokud se vám nakonec reálně podaří vybrat něco k vyhození, budou to patrně knížky nebo nevhodné dárky, co jste nikdy neotevřeli. Ale lidská povaha je dost jednoduchá, takže z toho nejdřív zkusíte něco vytřískat. Zkusíte to střelit na internetu, a když to nikdo nebude chtít, začnete to vnucovat svým známým. Až pak to všechno poletí do popelnice.

4. Utratíte úspory v Ikee

Součástí minimalistického designu interiéru je podle trendu vybavení ze švédské Ikey. Všichni ale víme, jak to tam funguje - člověk jde pro průhlednou dózu na luštěniny a odejde s přehozem, polštářky, srandovním plyšákem, třemi mističkami, dvěma svícny a k prasknutí nacpaný masovými kuličkami.

5. Za půl roku vás čeká další změna

Úskalí trendů je v tom, že se hrozně rychle mění. Není to tak dávno, co byly hipstří byty plné starého nábytku a archivního harampádí. Bůhví, co přijde příště. Jedinou jistotou je, že vy to jako správný otrok budete muset zase všechno znovu nakupovat a předělávat. Gratulujeme.

A tady 10 zlomyslných vtipů o hipsterech.

Podobné články

Doporučujeme

Další články