5 ukázek toho, že z Pokémon GO jsou nadšení hlavně pejsci – G.cz
Vyhledávání

5 ukázek toho, že z Pokémon GO jsou nadšení hlavně pejsci

Před dvaceti lety se Pokémoni hráli uvnitř a rodiče na hráče řvali, ať to vypnou a jdou ven. Teď se situace obrací. Hřištěm se stává celý svět. A z toho nečekaně profitují hlavně čtyřnozí kamarádi.

Václav Rybář
Václav Rybář 15.7.2016, 07:50

1. Pokémoni vás nutí hledat nové trasy

Pokémon GO je obrovský fenomén. Kdo nehraje, jako by nebyl. A nikdo netuší, kdy tomu bude konec. Jestli se Nintendu podaří tenhle fenomén udržet, protáhne se vám ranní cesta do práce i ta večerní zpátky domů, protože vás aplikace bude nutit chodit pořádnou oklikou, jen abyste našli dalšího Pokémona. Rychle si začnete hledat výmluvy, proč někam chodit pěšky. Proč vůbec někam chodit. Přitom je to tak jednoduché – stačí si pořídit psa!

2. Pokémoni jsou lepší než krokoměry

V médiích se množí zprávy o tom, jak někdo boural, když hrál Pokémony za volantem, nebo spadnul do rybníka nebo do otevřeného kanálu. Jistě, bezpečnost především, tuhle hru byste měli hrát jen při chůzi a vždy byste měli mít povědomí o svém okolí. Je ovšem nutné nahlas mluvit o zdravotním přínosu téhle kombinace Google map a tradičních Pokémon honiček. Zahoďte krokoměry, při lovu Pokémonu toho nachodíte a naběháte tolik, že si to uvědomíte až další den, kdy vás bude bolet celé tělo.

3. Vy venčíte psa, Pokémoni venčí vás

Někteří lidé berou venčení psa jako trest. Nemá to nic společného s láskou k chlupáčovi, někdy se prostě konstelace nepovede, jsou tři ráno, vy jste po kalbě a váš hyperaktivní Jack Russell nechápe, proč se nechcete jít proběhnout. S Pokémonem Go budete psa naopak prosit, aby si šel ještě udělat kolečko, případně se s vámi vydal třicet kilometrů za město, kde se na poli určitě prochází Pikaču.

4. Nemáte vlastního? Nevadí!

Nemáte vlastního psa a připadá vám, že pořizovat si ho kvůli Pokémonům je nesmysl? Možná máte pravdu, ale někdo z vašich známých a kamarádů psa určitě má. Nebo můžete zajít do útulku a přihlásit se na dobrovolné venčení. V USA se takhle pokémonovské horečky chytilo hned několik útulků a okamžitě se před nimi tvoří fronty. Pes vám sice s lovem Pokémonů nepomůže, ale vaši virtuální honbu vnímá jako velkou legraci.

5. Kdo nehledá, nenajde

Pokud tedy nad Pokémon GO ohrnujete nos, berte na vědomí, že jeho hráči dělají něco nejen pro svou fyzičku, ale také pro duši čtyřnohých mazlíčků, se kterými lze radost z pohybu, objevování nových míst a konec konců i těch Pokémonů sdílet. Jejich nadšení pro vás možná bude větší odměnou než další potvora z jedniček a nul.

A tady se ještě podívejte na 10 tipů a triků vztahujících se k této novodobé mánii.

Podobné články

Doporučujeme

Další články