fb pixel 5 úchvatných robotů, ze kterých přechází oči i rozum – G.cz
Vyhledávání

5 úchvatných robotů, ze kterých přechází oči i rozum

Dívejte se a žasněte.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 27.9.2015, 11:50

Vy, kdo máte rádi techniku a robotické novinky, si nad těmito lidskými výtvory budete vesele rochnit. Nečekejte ovšem přehlídku technických zázraků ve stylu bojových droidů. Tohle jsou na první pohled pouze hračky. Zato ale zatraceně vynalézavé a v několika případech překrásné hračky.

1. MorpHex

MorpHex se pohybuje jemnou pavoučí/krabí chůzí, dokáže se smrštit do koule a sám se v tomto stavu rozpohybovat. A v klidném stavu, kdy se zcela rozevře, vypadá jako lotosový květ. Tohle je robotická nádhera.

2. Robotický pavouk

Nemáte zrovna vřelý vztah k osminohým kamarádům? Tak to nejspíš nebudete radostí šílet ani z tohoto robotického pavouka, který díky skvělému systému a dobře vyladěnému ovládání opravdu perfekrně napodobuje pohyb svých živých předloh. Mrkněte na video, kde tančí v rytmu salsy.

3. Robot umělec

Nikdy jste neměli chuť se nechat zvěčnit na papír něčí nadanou rukou? Tahle robotická vychytávka zvaná Paul zachytí kamerou vaši podobu a pak vás podle sebe vpíše do papíru. Ale na rozdíl od živého umělce se vám nebude snažit nijak lichotit výsledkem.

4. Kompaktní krmič

Při ranním běhu vás chytí silná potřeba zakousnout se do rajčete? Váš vnitřní boj za vás vyřešili opět lidé ze Země vycházejícího slunce. Roztomilého robůtka, který najednou může nést hned sedm rajčat a všechny je z posedu na vašich zádech servírovat rovnou do úst, toho prostě chcete. Je to tak roztomilá kravina, že nepochybujeme o jejím úspěchu - když ne v zahraničí, tak minimálně na japonském trhu.

5. Cubli

Cubli je překvapivě kostka. Ale taková, která dokáže balancovat na své hraně. A vypadá to doopravdy úžasně.

+ Výstavní bonus: Jordan Wolfson a Ženská figurína

Na výstavě 14 Rooms ve švýcarské Basileji se tato robotická tančící figurína objevila minulý rok. A vzala všem návštěvníkům dech. Žena s obludnou maskou místo tváře, tančící před zrcadlem zády k přítomným divákům, ale přitom v odrazu vyhledávající jejich pohled, to byl zážitek, ze kterého všechny muselo mrazit v zádech i ve vzpomínkách.

A tady máte deset robotů, kteří rozhodně nerozdrtí lidstvo na prach.

Podobné články

Doporučujeme

Další články