fb pixel 5 typů kavárenských povalečů. Poznáváte se mezi nimi? – G.cz
Vyhledávání

5 typů kavárenských povalečů. Poznáváte se mezi nimi?

V pražských, ale třeba i v brněnských nebo dokonce ostravských kavárnách bývá o zábavu postaráno. Stačí se pohodlně posadit a rozhlédnout se kolem sebe.

Carrie Bradshitt
Carrie Bradshitt 30.10.2017, 10:47

Je 10 dopoledne. Doma mi nejede internet, venku je hnusně, a mám chuť na kafe. Nezbývá, než vyrazit do některého z přilehlých kavárenských podniků a zařadit se do jedné z následujících množin povalečů.

1. Čekači

Sedí, čučí kolem sebe, něco občas zašudlají v telefonu nebo podtrhnou v diáři. Nenápadně poposedávají a vyčkávají, až dorazí ten, na koho čekají. Ať už před sebou mají rande nebo pracovní schůzku, „čekači“ kolem sebe šíří vlnu lehké nervozity. Jako objekt k dlouhodobému pozorování nejsou příliš vhodní.

2. Hedonisti

Kafíčko, dortíček, a pak ještě něco slaného. Jakou asi mají dnes polévku? A ty horké maliny jsou doopravdy horké? Hedonisti jsou poživační, roztomilí a zmlsaní. Mají chuť k jídlu i do života. Pokud vás zužuje kocovina nebo jste na dietě, radši si odsedněte co nejdál od nich.

3. Jupíci

Korporát je jim už těsný, proto kravaťáci vyrážejí se svými laptopy i sem. Možná mají pocit, že ležérnější prostředí jim dodá na lidskosti a kreativitě.

4. Volno-myšlenko-nožníci

„Co děláš?“

„Ále, jsem na volné noze...“

I tento živočišný druh se vyskytuje v kavárnách. A to v nemalém zastoupení! Spisovatelé s kostěnými brýlemi, stylově nalíčené grafičky, zasmušilí scenáristé... Ti všichni odbavují své kšefty a zároveň zvyšují svůj osobní kredit zásobováním sociálních sítí cool příspěvky.

5. Cizinci

Mají v nohách desítky kilometrů, chtějí ochutnat něco typicky českého, a hlavně chtějí wifi.

A TADY máte 8 věcí, které Češi pašují za hranice.

Podobné články

Doporučujeme

Další články