fb pixel 5 typů kamarádů, které určitě máte – G.cz
Vyhledávání

5 typů kamarádů, které určitě máte

Nebýt na tom našem světě kulaťoučkém sám jak ten kůl v plotě je jedna ze základních potřeb, které člověk cítí. Z představy, jak sedíme osamělí v útrobách omšelého důchoďáku, kde vržou okenice v poryvech větru, nad hlavou nám prolétají netopýři a stará se o nás jen psychotická zdravotní sestra, která ve volných chvílích ráda bodá bezbranné starce do stehna sekáčkem na led, nikomu není do zpěvu. Abychom se takové budoucnosti vyhnuli, jsme pro to ochotni udělat cokoliv. Třeba se kamarádit s lidmi, kteří jsou sice trochu na hlavu, ale aspoň nás nebodají do stehna.

Zuzana Hubeňáková
Zuzana Hubeňáková 29.11.2018, 16:10

1. Socka

„Kámo, nemáš pade? Já mám jenom pětikilo, ale nechce se mi ho rozměňovat a navíc ho mám doma“, případně „Hele, poslední si dám od tebe, příští cigára kupuju já“, jsou věty, které vám můžou znít povědomě. Pokud po vás váš kamarád chce hodit přes celé město autem, aby ušetřil třicet kaček za lístek (vaše kilo za naftu a parkování, stejně jako karbonová stopa jdou zcela stranou), nebo si rád projde cokoliv, co jste se rozhodli vyhodit, a vy to pak najdete na letgo, gratuluju, máte svou osobní socku.

2. Ošetřovatelka

Tato kategorie je především ženská. Nacházejí se v ní dámy, které jsou schopné vašemu příteli utřít nudli u nosu. Vaše léta budovaná strategie, která vám velí ani se nehnout, když po vás váš partner něco chce, je po víkendu s Ošetřovatelkou zcela v prachu. On jen povzdechne, že má žízeň a Ošetřovatelka do minuty připravuje čajový obřad. Vy z gauče pozorujete celou tu maškarádu a hodnotíte, jestli ji budete muset vyhodit, protože vám ho rozmazlí, nebo zabít, protože vám ho svede.

3. Exot

Exot je úplný magor. Většinu času je trochu mimo, netuší, o čem se mluví. Má podivný koníček, jako například boj za záchranu samečků kudlanky nábožné po aktu páření. Je schopen o tom dlouze vyprávět, ačkoliv to nikoho nezajímá. Chodí s vámi a vy si přesně nejste jistí, kde jste k němu přišli. Vždycky, když na něj dojde řeč, řeknete jen „No jo, to je Exot. On je jiný“.

4. Dávačka

Jsou ženy, které se nevyrovnaly se svou sexualitou. Když jsou mladé a plné energie, nedokážou zpracovat zájem mužů a mají pocit, že za každou lichotku je potřeba položit na oltář nějakou odměnu. Ideálně sebe. Čím jsou Dávačky starší, tím jsou zoufalejší, protože když se chtějí položit na oltář, obdarovaný rychle přiběhne a hodí na ně hadr. Na schůzkách střídavě pláče a nadává na chlapy. Minimálně než do místnosti nějaký vstoupí a Dávačka ho začne obluzovat.

5. Nezodpovědný vtipálek

Domluvili jste si setkání o půl páté v úterý a on přišel o čtvrt na čtyři v únoru? Přiznejte si, že jste spíš překvapení, když vůbec přijde. Slíbil, že něco donese? Už ve chvíli, kdy to říkal, jste tušili, že bude rychlejší si tu věc nechat vyrobit na míru a poslat. Nedá se s ním nic naplánovat, na zpoždění si můžete vsadit, ale když už náhodou přijde, je s ním sranda. Berete to jako součást jeho pokřivené povahy. Nakonec – vy taky nejste žádná výhra, že jo.

A tady stupidní paradoxy bizarních seznamek.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články