5 tradičních světských povolání, která nás obírají o naše poctivě vydělané peníze

Obrázek uživatele Martin Miko
16.02.2019, 16:00

Být světský v dnešní době je složitější, než se zdá. Lidé vás mají prokouklého a zákeřní investigativní prudiči o vás píšou a točí zlé reportáže, které popisují vaší ne vždy poctivou práci. Na druhou stranu žijete v iluzi, že není nikdo jiný, kdo by za vás tuto práci zastal, a tak v ní pokračujete dále, jelikož to přece někdo musí dělat. Zde je 5 světských povolání, která vám zaručí věčný kšeft.

1. Taxikář

Pevně věříte, že je správné okrádat turisty, jelikož když jste byli před deseti lety na dovolené ve Španělsku, tak vás tam nejspíš také okradli. Svou práci jste začal dělat v 90. letech a od té doby neděláte nic jiného. V pracovní době většinou stávkujete v Praze nebo píšete zlé komentáře na adresu Janka Rubeše. Uber je váš úhlavní nepřítel.

2. Stánkař

Sice si pořád stěžujete, že kšefty nejsou jako dřív, ale zároveň si pořád držíte svoje revíry a akce, kam jezdíte prodávat langoše a klobásy. Lidé bohužel chtějí pořád něco nového, takže se je snažíte zaujmout novými produkty. Takže vyrábíte langoš ve tvaru hlavy Barta Simpsona nebo díky speciálnímu kráječi nakrájíte jednu nekonečnou spirálu z brambory, kterou pak hodíte do rozpáleného oleje. Lidé jsou nadšení a vy prodáte jednu bramboru v oleji třeba za 60 korun, což jde.

3. Kolotočář

Pořád jste na cestách a nejspíš máte vystudovanou základní školu jen do sedmé třídy. Zato znáte spoustu lidí po celé republice, jelikož jezdíte v karavanu a od malička vybíráte vstup na řetízák nebo bourací autíčka. Pravděpodobně neumíte číst ani psát, ale v počítání peněz jste profík. Lidé z cirkusu jsou pro vás šlechta v oboru. Vám stačí, když se kolotoče točí, Michal David hraje nahlas a lidé se baví.

4. Skořápkář

Pravděpodobně jste na každém jarmarku a pouti středem pozornosti. Lidé totiž milují hazard a vy jim díky třem skořápkám dáváte poměrně slušné šance na výhru. Stačí mít s sebou nějakou volavku, což je nastrčený člověk, který před zraky diváků vyhraje dvojnásobek vsazených peněz. V tom se objeví někdo jiný, kdo bude chtít také vyhrát. V tu chvíli nasadíte skořápky s magnetem, který přichytí kovovou kuličku a vy oberete odvážlivce o všechny jejich peníze.

5. Věštkyně

Vzhledem k tomu, že hloupí lidé si myslí, že za jejich neschopnost může nějaká vyšší moc, tak využívají falešné superschopnosti k tomu, aby se dozvěděli, co je čeká a nemine. „Věštit“ se dá v podstatě ze všeho od vašeho lejna, které si prolnete v ruce, až po vaše nedopitý kafe s lógrem. Jako doplňkové služby můžete nabízet třeba zbavení kletby nebo přenesení kletby na někoho, kdo vám přebral partnera nebo snědl jídlo z ledničky.

A zde je 6 zaručených způsobů, jak se vyhnout práci.


Komentáře

Doporučeno pro vás