5 tajných funkcí, které má i vaše auto – G.cz
Vyhledávání

5 tajných funkcí, které má i vaše auto

Váš složitý stroj je plný malých tajemství, které mohou zcela zásadně ovlivnit způsob, jakým se pohybujete na silnici. Poučte se a žasněte!

 

1. Páčka vlevo od volantu

blinkrl monkeydoit.com Nemusíte se jí bát, zkuste se jí dotknout. Dá se s ní hýbat nahoru a dolů, čímž se aktivují oranžové lampy vpředu, vzadu a na bocích vašeho vozu. Ostatní účastníci provozu jsou schopni tuto šifru interpretovat, budou tak vědět, kam se chystáte odbočit!  

2. Tlačítko s trojúhelníkem

Predator_39 Vypadá jako zaměřovač z průhledového displeje filmového Predátora. Místo aby aktivoval plasmatické dělo, spustí oranžové lampy po celém obvodu vašeho auta. Tím pádem dáte vědět okolí, že zastavíte po straně silnice. Například abyste vykonali potřebu. A nikdo do vás nenarazí. Zázrak!  

3. Pedál uprostřed

brzdeni onegif.com Kdo brzdí, nevyhrává. Brzdy jsou pro sraby. Raději mrtvý, než druhý. Tento záhadný ovládací prvek staví všechny základní řidičské poučky na hlavu. Ale někdy se hodí. Sešlápněte ho například, když míříte vysokou rychlostí do zdi, nebo pokud nejste schopni dokončit předjížděcí manévr. Bude to méně bolet...  

4. Další funkce záhadné páčky vlevo

05_Flatbed_1 - DECEMBER zoenature.org Vaše auto má v přední části zabudované silné vysílače vln i částic. Říká se jim světlomety. V novějších autech se aktivují samy, ovšem můžete je přepnout na drtivou, vražednou intenzitu. Ale ne, pokud je v dosahu jiné auto. Jak se říká ve Spidermanovi, "S velkou mocí přichází i velká zodpovědnost." Takže laskavě vypněte ta dálková světla, když jedete za mnou nebo proti mně. Děkuji.  

5. Reflexní plochy po stranách a uprostřed

funnkyjunkcom funnyjunk.com Jde o velmi primitivní a zároveň efektivní způsob monitorování prostoru mimo zorné pole. Díky němu se dá pohodlně sledovat okolí v třísetšedesátistupňovém rozsahu. Nepotřebuje složité procesory nebo dokonce zdroj elektrické energie - jen abyste se podívali do těch blbých zrcátek!
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články