fb pixel 5 skvělých důvodů, proč se těšit na jaro – G.cz
Vyhledávání

5 skvělých důvodů, proč se těšit na jaro

+ DALŠÍ 1 FOTKA

Stará česká pranostika „Březen, za kamna vlezem“ má více pravdy než všechny předpovědi světa, které nám slibovaly, že se začátkem března dočkáme jara. Místo toho jsme se dočkali sněhu a pokračující zimy, jakkoli to tu a tam vypadá s tím jarem zase docela nadějně. Ale jestliže pranostika „Duben, ještě tam budem“ bude mít opět pravdu, tak se máme na co těšit. Zahřejeme vás alespoň na duši, a proto přinášíme 5 důvodů, proč se těšit na jaro.

Martin Miko
Martin Miko 9.3.2018, 07:25

1) Zase vám začne chutnat pivo

Samozřejmě že nám pivo chutná celoročně, ale přece jenom. Představte si, že je krásný jarní den, svítí na vás sluníčko a vy na sobě máte sluneční brýle. Přitom sedíte na terase před svojí oblíbenou hospůdkou a přinesou vám orosenou plzničku, která vám zažene věčnou žízeň. V té chvíli začíná to pravé jaro a svět se zdá býti opět skvělým místem pro život.

2) Všichni vylezou ze svých ulit

Sice se to nezdá, ale zima je poměrně velká překážka k tomu vídat se tak často se svými přáteli. Zima nás drží doma v teple místo toho, abychom vyrazili ven žít. Je to nepřítel před branami, který ničí sociální vazby. Ano, samozřejmě že můžete jít s někým do hospody nebo na koncert, ale není přece jenom hezčí vyrazit ven do parku?

3) Konec třem vrstvám oblečení

Dost bylo otravných svetrů, kulichů a zimních bund. Jaro je za dveřmi a opět můžeme chodit ven normálně jako lidi. Když člověk musí 4 měsíce v kuse vrstvit oblečení a pak se klepat zimou na zastávce cestou do práce, je to nejhorší pocit na světě. S jarem přivítáme skvělé možnosti v podobě nošení kraťasů a nezimního oblečení.

4) Grilovačka s kámošema

Jedna z nejzásadnějších aktivit v jarních a letních měsících je bezesporu grilování na zahradě. Už jen ta představa rozkvetlé zahrady, otevřeného lahváče a rozpáleného grilu, na kterém syčí flákoty masa. Tomu se říká jaro k nezaplacení.

5) Alergici trpí

Je-li někdo z vašich úhlavních nepřátel alergik, tak příchod jara určitě uvítáte. Kvetoucí stromy a všudypřítomný pyl totiž v alergicích vyvolají reakce v podobě oteklých očí, slzení, pálení v nose a neustálé rýmy. U srdíčka vás určitě zahřeje, je-li vaše bývalá přítelkyně nebo zlý šéf obětí těchto zákeřných pylů.

A zde jsou 4 tipy, jak uspořádat nejlepší letní párty.

Podobné články

Doporučujeme

Další články