5 přelomových věcí, které vynalezly ženy – G.cz
Vyhledávání

5 přelomových věcí, které vynalezly ženy

Tento vynález se bleskurychle rozšířil do celého světa
Zdroj: Profimedia.cz

V historii celé lidské společnosti to byli převážně muži, kteří stáli na začátku nějakého pokroku či vynálezu. Nicméně ani ženám nelze upřít jisté zásluhy. Sice nepočetné, ale přeci jen zásluhy. Tyhle.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 11.5.2018, 15:04

Nebylo by férové tvrdit, že všechno kolem nás je dílem mužů. I ženy přispěly svou troškou do mlýna technického i společenského pokroku.

1. Bolest hlavy jako únik před sexem

Byla to Elisabeth Honor, která s tímto vynálezem přišla jako první. Její manžel, Mark Honor, byl velkostatkář na anglickém venkově. Po náročném dnu, kdy velkostatkařil, se vždy vracel domů zpocený, nemytý a se smrdutýma nohama. V takovémto stavu pokaždé vyžadoval od své manželky koitus, a ta mu ho se sebezapřením poskytla. Jednoho dne Markovi smrděly nohy více než obvykle, a tak Elisabeth vymyslela lest. Řekla, že ji bolí hlava – a světe div se, sex nebyl.

Tento její vynález se rychle rozšířil a stal se celosvětovým. V roce 1964 obdžela Elisabeth in memoriam cenu „Zlaté žehlící prkno“, která je obdobou Nobelovy ceny a každoročně ji uděluje celosvětová feministická internacionála za mimořádný přínos pro lidstvo.

2. Stěrače na auto

Už jste někdy jeli za deště v autě a při stírání stěrači předního okénka jste si kladli otázku: „Kdopak asi vymyslel tyhle důmyslné stěrače? To musel být génius.“ Že nekladli? Ono taky proč byste si tu otázku vůbec kladli. Vždyť přece jedete autem. Důmyslným vynálezem, který vynalezl muž.

Nicméně stěrače na autech vymyslela Mary Anderson(ová). Jako fakt! A díky ní dnes nemusíte stírat přední okno ručně. Samozřejmě že pokud by ho nevynalezla ona, tak by ho vynalezl týden po tom nějaký muž – ale ona byla první. Vynalezla stěrač.

Muži, kteří stojí za celým konceptem samotného automobilu, se mohou jít klouzat, neboť stěrač vynalezla žena. Je s tím sice spojena jedna nemilá věc – a to ta, že bez oněch mužů, kteří vynalezli auto, byste mohli při jízdě na koni oním Andersonovou vynalezeným stěračem tak maximálně mávat nad hlavou nebo s ním bodat koně do slabin, ale tím se přínos Mary pro lidstvo nikterak nesnižuje.

3. Předstíraný orgasmus

Vynález, který rovněž vzešel z důmyslné mysli ženy. Byla to Marie McEnroe(ová), která jako první předstírala orgasmus, aby měl její muž radost. Její vynález předstíraného orgasmu zachránil od dob svého vzniku řadu nefunkčních vztahů a učinil nespočet mužů šťastnými a sebevědomými.

4. Tichý hněv

Už se vám někdy stalo, že byla vaše partnerka zamlklá, tvářila se nepříjemně, a když jste se jí zeptali, co je, tak vám odsekla, že nic? Tomu se říká „tichý hněv“. Vynalezen byl v sedmnáctém století jistou Johannou Wirklich(ovou), která už nedokázala nadále trpět manželovu neustálou činnost, kdy nechával špinavé ponožky ležet na zemi, místo aby je dal do koše na prádlo, i přes to, že mu to říkala snad stokrát.

5. Nekonečné telefonáty

Po vynálezu telefonu tento sloužil převážně k výměně důležitých informací. V podstatě se dříve telefonovalo, jenom aby se například řeklo, že sraz je zítra v osm u kostela nebo aby se popřálo krátce k narozeninám.

Michelle Johnas(ová) z Floridy však v roce 1947 zjistila, že prostřednictvím telefonu se dá rovněž dlouze hovořit o svých pocitech, pomlouvat tu krávu Magdu z práce a rovněž si stěžovat na svého manžela, který je líný netáhlo. Michelle si tento vynález nechala pohotově patentovat. Její vynález se rychle rozšířil a dnes najdeme na světě miliony žen, které telefonují s kamarádkou klidně i hodinu, aniž by vlastně řekly cokoli důležitého nebo zajímavého.

A TADY máte sedm tipů pro muže, jak docílit u své partnerky orgasmu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články