5 prací, co můžete dělat, když vaší jedinou kvalifikací je "youtuber" – G.cz
Vyhledávání

5 prací, co můžete dělat, když vaší jedinou kvalifikací je "youtuber"

No tak to je smuténka! Jeden z nejznámějších českých youtuberů Jirka Král se slzou v oku oznámil svým fanouškům, že končí. Ale co teď s ním? Kluk je z Brna, má akorát maturitu, je mu 28... Co může vlastně dělat člověk, jehož jedinou odborností je mluvení do webkamery?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 3.9.2018, 14:06

1. Influencera

Sotva jsem se vzpamatovali z toho, že existuje nco jako youtuber, objevilo se nové slovo - influencer. Influencera poznáte podle toho, že funguje na Instagramu, má ho plný vymazelných fotek, sleduje ho několik tisíc lidí a všichni chtějí být jako on. A samozřejmě z toho má peníze. Královi asi nezbude nic jiného než se věnovat tomuhle.

2. Cestovatele z povolání

Jirka král rád cestuje, takže je dost možné, že propojí bod 1 a 2. Bude jezdit po světě, nechá si to proplatit, natočí super cool videa, nafotí super cool fotečky, bude mít miliardu lajků. V podstatě bude dělat totéž, co dělal doteď, akorát v zajímavějších destinacích.

3. Vymýšleče nových fastfoodových pokrmů

Nás osobně Jirka Král zaujal hlavně speciálním, po sobě pojmenovaným hamburgerem, který vymyslel pro síť McDonald´s. Bylo to fakt lahodný, tak do kdyby nabídl stejnou službu i ostatním fastfoodovým řetězcům? Bagetu Jirky Krále bychom si dali s chutí, a jistě i řada jeho fanynek. Hahaha. Haha. Ha.

4. Aktivistu

Být zapáleným aktivistou je ještě víc moderní než být youtuberem či influencerem. Je klidně možné, že teď Jirku budeme potkávat na ulici s cedulí s nápisem "Konec se blíží" nebo něčím podobným. Případně odjede do Afriky zachraňovat děti ped podvýživou.

5. Baristu v Zetku

Když nebude zbytí, vždycky může Jirka Král zaměstnat sám sebe v kavárně Zetko, která mu říká pane. Nemusí tam řešit praxi, navíc barmana může dělat fakt úplně kdokoliv.

A tady si přečtěte, že youtubeři způsobují rakovinu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články